Třinec šel z kraje zápasu do vedení po prodlouženém míči Gavláka na Juřenu, který proměnil sólový nájezd. Opavě se během pěti minut podařilo skóre obrátit. Nejprve utekl po pravé straně Mrázek a po jeho centru dal gól Lokša. Opavu pak poslal do vedení Kostelný, když uklidil balon do sítě po standardní situaci, kterou rozehrál Sedláček.  Třinec vyrovnal v závěru prvního poločasu po Malířově přesné ráně k tyči.

Po přestávce došlo ke změnám v sestavě, ale branka už k vidění nebyla. „Jak my, tak Třince jsme potřebovali zůstat v zápasovém vytížení, utkání tak svůj účel splnilo," řekl asistent trenér Davida Vavrušky Jaroslav Kolínek. „Kromě čtyř gólů si vytvořily oba týmy i několik šancí. Chtěli jsme si vyzkoušet některé věci, jako založení útoku nebo pressink, bohužel to v našem podání v utkání k vidění příliš nebylo," podotkl Jaroslav Kolínek.

Třinec – Slezský FC Opava 2:2 (2:2)
Branky: 14. Juřena, 42. Malíř – 31. Lokša, 33. Kostelný
Opava:
Štencel – Čarnota, Kostelný, Štrbák (46. Metelka), Potočný - Partyš, Sedláček (46. Wirth), Binar (46. Zapletal), Krčmařík (46. Šrom) – Lokša (46. Prokeš), Mrázek (46. Jurečka). Trenér David Vavruška