Hosté začali pěkně svižně. Soupeře přehrávali a úvodní branka padla ve dvacáté minutě. Nutno říct, že patřila do kategorie překrásných. Tomáš Binar se s míčem dostal do vápna, přihrál pod sebe Hynku Prokešovi. Ten pustil balon nabíhajícímu Václavu Jurečkovi, který svou střelu umístil přesně k tyči – 0:1. Ani v dalších minutách nevypadávala Opava z role. Naopak. Před úderem první půlhodiny hry Hynek Prokeš z první loboval míč za obranu na Ondřeje Ficka, jenž mířil přesně. Praporek pomezního byl bohužel nahoře.

Hostujícím hráčům se dařily akce naslepo. Přítomní diváci se o tom znovu na vlastní oči mohli přesvědčit ve dvaatřicáté minutě. Útočník Prokeš v šestnáctce neskrblil, nabil nabíhajícímu Binarovi. Gólman Igaz však konečky prstů jeho pumelici vytěsnil do bezpečí. Když do konce poločasu chyběly asi čtyři minuty, vyrobil nevídanou minelu stoper Martin Uvíra. Pod tlakem hlavou přihrál Květonovi. Vše však zachytil číhající Szczesny. Nebezpečí naštěstí pro hosty na poslední chvíli uhasil opavský brankář.

Když už se hlavní rozhodčí chystal fouknout do píšťalky, aby ukončil první půli, přidali žluto-modří druhou branku. Domácí hrubě chybili při rozehrávce, balonu se zmocnil Václav Jurečka a dával do odkryté brány.

Nástup do druhého poločasu se Slezskému FC povedl na výbornou. Po autovém vhazování se dostal k míči Wirth a centrem vyzval ke gólu Petra Uvíru. Ten jeho pobídku neodmítl.

Zhruba od pětapadesáté minuty do vývoje zápasu podstatně více promluvily i Tychy. Nejdříve po rohu hlavičkoval do tyče Jarka a nedlouho poté stejnou část brankové konstrukce orazítkoval také Kopczyk. Dorážku pak poslal vedle Jarka. Poslední významnější šanci si vypracoval Hynek Prokeš. Z osmnácti metrů nebezpečně vypálil a brankář Misztal ze svého repertoáru vytáhl perfektní zákrok. V závěru si Opavští výsledek v pohodě pohlídali.

GKS Tychy – Slezský FC Opava 0:3 (0:2)
Branky: 20. a 45. Jurečka, 50. P. Uvíra

Tychy: Igaz (46. Misztal) – Manka, Kopczyk, Balul, Chomiuk –Kupczak – Bak, Babiarz (46. Imiela), Rocki – Jarka (65. Scianski), Szczesny
Opava: I. pol.: Květon – Čarnota, Kuděla, M. Uvíra, Hrabina – Partyš, Vybíral, Binar, Ficek – Prokeš, Jurečka. II. pol.: Květon – Čarnota, Kuděla, M. Uvíra (65. Vybíral), Schaffartzik – P. Uvíra, Wirth, Sedláček, Šrom – Prokeš, Jurečka. Trenér: David Vavruška

Petr Dušek