První poločas jim vyšel na jedničku. Po gólech Koubka a Bartošáka vedli 2:0, navíc měli i další dvě dobré šance. Bartl a Železník šli sami na brankáře, avšak oba finální fázi pokazili. „Vymýšleli složité věci, jeden se dokonce pokoušel o lob,“ hněval se trenér Jiří Bartl.

„Jinak byl první poločas z naší strany dobrý,“ podotkl hlučínský kouč.

Ve druhém dějství se obraz hry změnil. „Na klucích se začala projevovat únava. Přece jen v posledních dnech procházejí náročným programem,“ omlouval své ovečky Jiří Bartl. První branku si dali hosté sami, když si brankář Hampel srazil do branky centrovaný míč. Následně Uničov vyrovnal na konečných 2:2.

„Celkově je na naši hře vidět zlepšení, mám z toho radost,“ přiznal trenér posledního týmu druhé fotbalové ligy. „Kluci chtějí, a to je pro mě dobrý signál. Jak na tom ale jsme, ukáže konfrontace se silnějšími soupeři,“ řekl trenér FC Hlučín.

Další zápas přípravy odehraje Hlučín v neděli od 10.15 na Slovácku s domácím týmem.

Uničov – Hlučín 2:2 (0:2)
Branky: Krč 2 - Koubek, Bartošák

Uničov:
Uvízl (46.Kmecik) - Heinz (46. Juřátek), Novosad (70. Heinz), Vejvoda, Voral (46. Sostřonek - Kučera (35. Machálek), Fiala (65. Švajda), Kyselý (30. Toman), Švajda (46.Kyselý), Krč - Hrubý. Trenér: Miloslav Machálek
Hlučín: Hampl – Coufal, Bogdaň (46. Štefek), Pavlík, Cverna (75. Antonín) – Bartl (75. Skwarczek), Hrtánek, Motal, Koubek (75. Mozol) – Železník, Bartošák. Trenér Jiří Bartl