Opava začala sympaticky, už ve 4. minutě se řítil z boku na gólmana Uvízla Jurečka, ale neprostřelil ho. V dalším průběhu ale příliš zajímavých momentů k vidění nebylo. „Točíme sestavou, hráči mění své posty, někomu to sedne, někomu ne. Bavme se o individuálních výkonech a ne týmových," řekl opavský kouč David Vavruška.

Opavští během úvodní pětatřicetimi­nutovky zahrozili snad jen třikrát, Zapletalův lob se otřel o tyčku a dvě střely Binara v poklidu zkrotil domácí gólman. „Měl jsem za úkol více se tlačit dopředu, škoda těch střel, byl jsem u balonu pozdě," omlouval se Tomáš Binar.

Uničov také vystrčil růžky, nejdříve nebezpečně střílel Hrubý, pět minut před poločasem se domácí dočkali gólu. Gólmana Hampla překonal hlavou exopavský Žmolík. „Jsem v Uničově zatím na zkoušce. Dnes večer bychom se měli domluvit. Mám zájem tady hrát. Otázkou je, zda trenérovi nebude vadit má práce v ostravském Baníku, kvůli které tady nemohu trénovat," poznamenal Dušan Žmolík, jenž na Bazalech působí od prvního ledna v roli kondičního trenéra.

Do druhého poločasu poslali opavští trenéři čerstvou jedenáctku a Opava začala tlačit. Zejména Ficka a Prokeše bylo plné hřiště. Prvně jmenovaný se v krátkém sledu dostal do dvou slibných šancí. Brankář Dragoun se ale obelstít nenechal. V 69. minutě Prokeš přesně uvolnil Jukla, kterému ke vstřelení branky chyběly centimetry.

V 73. minutě fauloval Řehák ve vápně Schaffartzika a Wirth z penalty vyrovnal. Následoval velký tlak hostů. Prokeš trefil břevno, tři minuty před koncem tentýž hráč uvolnil Jukla a Opava vyhrála 2:1. „Nikdy jsem v přípravě neviděl u hráčů takovou morálku otočit zápas. S některými kluky je tady radost pracovat," pochvaloval si trenér Slezanů. „Dobrý zápas odehráli Ficek s Prokešem," doplnil David Vavruška.

Hynek Prokeš, který byl během podzimu poslán na hostování do Třince, šel v posledních týdnech výkonnostně nahoru. „Hynek konečně změnil přístup a začal pracovat pro tým. Hodně s ním já i Jarda Kolínek mluvíme, dáváme si s ním práci. Pokud bude takhle dál pracovat, má místo v sestavě. Musíme mu to ale zdůrazňovat pořád, aby nepolevil," podotkl kouč Slezského FC.

Na to, zda se už začíná rýsovat sestava pro jaro, trenér odpověděl: „Do konce přípravy je ještě dost času. Zažil jsem toho už hodně, hráči nyní hrají bez stresu, deset dnů před soutěží ale může být všechno jinak a sestava se klidně na pěti místech překope."

SK Uničov – Slezský FC Opava 1:2 (1:0)
Branky: 40. Žmolík – 73. Wirth (penalta), 88. Jukl

Sestava Opavy, I. poločas: Hampel – Šrom, Kostelný, Kuděla, Hrabina – Zapletal, Vybíral, Binar, Partyš – Krčmařík, Jurečka. II. poločas: Květon – M. Uvíra, Metelka, Swiech, Schaffartzik – P. Uvíra, Kašný, Wirth, Ficek – Jukl, H. Prokeš. Trenér David Vavruška