„Kdybychom proměnili padesát procent šancí, vyhrajeme 8:2," podotkl Milan Valachovič. „Je až neskutečné, co všechno dokážeme zahodit, jen Martin Hanus měl v prvním poločase tři tutovky, Dostál dokonce obejde i brankáře, ale gól nedá," kroutil hlavou.

První branka zápasu padla po čtvrthodině hry. Ondrušík dostal zpětnou přihrávku od Dostála a střelou k tyči otevřel skóre.

„O pět minut později ztratil balon ve středu hřiště Dostál a domácí srovnali," poznamenal Valachovič. Nerozhodný výsledek se ale dlouho neohřál, Mucha dostal balon do křídelního prostoru, odcentroval a Hanus uklidil balon k tyči – 1:2. Tímto výsledkem i utkání skončilo.

TJ Valašské Meziříčí – FC Hlučín 1:2 (1:2)
Branky Hlučína: 15. Ondrušík, 33. Hanus
Hlučín: Hlaváč (70. Bartoš) – Žižka, Heiník, Malcharek Váňa (70. Novák) – Mucha, Ondrušík (70. Hudeczek), Dostál, Málek – Hanus (46. Badalyan), Sasín (46. Neuman). Trenér Milan Valachovič

Brazilec nepřijde

Fotbalový Hlučín měl v plánu angažovat útočník a z Brazílie, z toho nakonec sešlo. Naopak na hostování do nižších soutěží odešli Ptáček, Štefek a Polášek.

„Měl k nám na zkoušku dorazit jeden brazilský útočník, bohužel nakonec měl problémy s pasem, takže jeho příchod padá," řekl trenér. Na hostování do divizního Benešova zamířil Robin Štefek, do Petrovic Jakub Ptáček a do Petřkovic Vojtěch Polášek.

„Všechno to jsou mladí kluci, kteří ještě u nás dostanou šanci. V současné době jim ale nemohu slíbit místo v základní sestavě. Potřebují pravidelně hrát, proto jsme je pustili na hostování," prozradil trenér.

Otazník visí nad možným působení Nováka. „Svou transferkartu má stále v Německu, ještě si ji nebyl přes Baník schopen vyžádat zpět," podotkl trenér FC Hlučín. Slezané se během zimní pauzy posílili o Málka z Třince, který přišel na hostování. Na přestup pak udělali Sasína ze Slovácka.