Domácí se přitom dostali do vedení už v prvním poločase. Během sedmdesáté minuty však Krivčík zkraje hřiště nacentroval do vápna a Petzuch nasměroval míč do sítě. Nerozhodný stav neměl dlouhého trvání.

Deset minut před koncem totiž kanadský záložník Whittingham vybojoval míč a z hranice dvaceti metrů obstřelil vítkovického gólmana.

„S utkáním jsem víceméně spokojen. Mám radost z toho, že jsme skórovali v situacích, které nacvičujeme i v tréninku. Měli jsme jich však proměnit podstatně více," popisoval hlučínský kouč Jaroslav Kolínek, který vzápětí vysvětlil, co od svých hráčů bude vyžadovat v příštích přípravných zápasech:

„Chce to větší důraz v osobních soubojích, nasazení a obětavost. Do začátku jarní části zbývají dva týdny a obávám se, že takový výkon by na našeho prvního soupeře Slavii Praha nestačil."

V hlučínském mužstvu pokračují tři Kanaďané. Stoper Yuma se středopolařem Reidem budou týmu pomáhat i na jaře. O osudu Whittinghama se teprve rozhodne. „Není mu osmnáct let a potřebuje určité povolení, aby mohl být registrován. Kdyby se ho nepodařilo získat, zůstal by u nás a dále by s námi trénoval až do léta, kdy oslaví osmnácté narozeniny, a potom by už za nás mohl nastupovat," doplnil trenér hlučínské devatenáctky.

MFK Vítkovice U19 - FC Hlučín U19 1:2 (1:0)
Branky Hlučína: Petzuch, Whittingham
Hlučín: Kazbunda – Ivan (60. Lesniak), Rychnovský (60. Jakub Bedry), Yuma (60. Fuciman), Krivčík – Vošvrda, Reid (46. Massaniec), Bernatík (60. Whittingham), Dendis (46. Řezníček), Frébort (46. Petzuch) – Grossmann. Trenér: Jaroslav Kolínek