Slezané si v prvním poločase očividně zvykali na přechod z umělého povrchu, balon je tolik neposlouchal a brankáře Kořínka téměř neohrozili. Nutno ale říci, že ani Tescoma si vážnější gólovku nevytvořila, gólu se ale dočkala.

Ve 32. minutě kopl Knapp ve vápně do hlavy Nováka a kopala se penalta. Směr střely Romana Dobeše sice Květon vystihl, avšak na balon nedosáhl – 1:0. Minutu před půlí se na druhé straně zkoušel z dálky prosadit Zapletal, zlínskou svatyni minul.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Opava začala hrát a místy Zlín přehrávala. Velkou tutovku zazdil Žmolík, který se sám ocitl ve vápně. V 73. minutě podnikl Slezský FC další povedenou akci. Míč putoval od Klesnila přes Žmolíka až k Halaškovi a ten zaslouženě vyrovnal.

Když se Opava nadechovala k závěrečnému náporu, vyrobil minelu Cigánek, jenž místo odkopu nahrál přímo Šromovi a ten v poklidu dával na 2:1. Chvíli nato se do šestnáctky probil Kurtin a stanovil konečný účet zápasu – 3:1.

„Nebylo to špatné utkání, hlavně ve druhém poločase jsme hráli dobře. Bohužel děláme chyby, jako dnes Cigánek, pro mě zcela nepochopitelné. Pokazíme tímto dobře se vyvíjející zápas,“ zlobil se po zápase opavský trenér Josef Mazura.

Zlín – SFC Opava 3:1 (1:0)
Branky: 32. R. Dobeš (penalta), 82. Šrom, 87. Kurtin – 73. Halaška. Rozhodčí: Býma

Zlín: Kořínek – Pazdera, Malchárek, Zbožínek (46. Elšík), Hájek – Kubica – Švach (60. J. Dobeš), Novák, R. Dobeš (62. Křiva), Konečník (46. Šrom) - Kroupa (80. Kurtin)
Opava: Květon – Kolínek, Cigánek, Švrček, Čáp – Žmolík, Knapp, Partyš, Zapletal (59. Schaffartzik) – Chmelíček (64. Halaška), Klesnil