Úvod zápasu byl opatrný. Oba celky si zvykaly na hrací plochu a postupně se oťukávaly. První zajímavější příležitost měl domácí krajní záložník Kopečný, který pálil z hranice vápna, jenže vysoko nad opavskou bránu.

Slezané zahrozili po centru Matěje Helebranda, který se stáčel do malého vápna, ale Kuzmanović balon jen těsně minul. Opavští drželi míč častěji na svých kopačkách, ale svou poslední slibnou příležitost v první půli nedotáhli do konce.

Po brejku Zapalač průnikovou přihrávkou vysunul Jurečku, který na středu hřiště míč sklepl pro rozběhnutého Hrabinu. Ten míč zatáhl až k šestnáctce a poslal do ohně střílenou přihrávku. Na tu však nikdo z opavských hráčů nedosáhl.

Ve druhém poločase Slezané nedokázali podržet balon a v útočné fázi odpadli. Zlín poslal do vedení po sérii odrazů v opavské šestnáctce dánský útočník Jensen. Zhruba o deset minut později zvýšil Živulić trefou z penalty na 2:0.

Opavští kontrovali závarem, po němž jeden ze zlínských hráčů musel odvracet míč z brankové čáry. Následnou dobře umístěnou ránu Kuzmanoviće pod břevno zlikvidoval zlínský gólman. Navíc hned z protiútoku završil rychlou kombinaci Holík, jenž upravil na konečných 3:0 pro Ševce.

Ti ovládli také druhý duel omlazených výběrů v poměru 1:0.

FC FASTAV Zlín – Slezský FC Opava 3:0 (0:0)
Branka: 62. Jensen, 71. z pen. Živulić, 79. Holík
Opava: Fendrich – Simerský, Žídek, M. Helebrand – Hrabina, Schaffartzik, Janetzký, Jursa – Jurečka, Kuzmanović, Zapalač (70. Večerek). Trenér: Roman Skuhravý

FC FASTAV Zlín – Slezský FC Opava 1:0 (1:0)
Branka: 8. V. Mlýnek
Opava: Godula – Farský, Radić, Čelůstka – A. Helebrand, Mozol, Rychlý (55. Večerek), Machálek – Adamovský, Puškáč, Grussmann. Trenér: Roman Skuhravý

Jan Šimek