VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PROFIL: Hradecký fotbal stoupá vzhůru i díky mládeži

Hradec nad Moravicí - Hradecký fotbal si za poslední roky vybudoval slušný respekt. Mužský tým se rve o postup do divize. Dobré jméno nejen klubu, ale i celému městu dělají mládežníci. Dorost se rve v kraji, docela dost slyšet je o těch nejmenších. Na okresních halových turnajích nemají prakticky hradečtí žáci konkurenci.

10.4.2013
SDÍLEJ:

TJ Hradec nad MoravicíFoto: DENÍK / František Géla

Dá se říci, že na první pohled vypadá všechno idylicky, ale až tak tomu zase není. Hradecký klub má sportovní úspěchy, avšak horší je už to se zázemím. „Nebudu přehánět, když řeknu, že zázemí máme v dezolátním stavu. Za poslední roky se s tím nic v tomto směru nedělalo," poznamenal prezident hradeckého klubu Aleš Muroň. „Mluvíme o tom, že bychom měli hrát divizi, po stránce zázemí na ni ale nejsme připraveni. Vždyť k dispozici máme jen dva záchody," pokračuje šéf hradeckého klubu.

Naštěstí Hradečtí vidí světlo na konci tunelu, a to i přesto, že výstavba tribuny, jejíž součástí by bylo i sociální zázemí a kabiny z dotací Evropské unie, padla. „Budeme stavět z vlastních zdrojů. Více než sportovní úspěch se nyní od nás očekává výstavba zmiňované tribuny," podotýká Aleš Muroň, který šéfuje klubu se širokou mládežnickou základnou.

Vedle tribuny by v Hradci rádi postavili ještě hřiště s umělým povrchem. „Umělka je nutností ke zkvalitnění tréninkových podmínek a také k prodloužení tréninkového cyklu," dobře si uvědomuje nejvyšší muž hradeckého fotbalu (na fotografii).

Aleš MuroňPrávě na práci s mládeží je patřičně hrdý. „V konkurenci měst, která jsou velikostí podobná Hradci, patříme ke klubům s největší mládežnickou základnou. Navíc, ta má úspěchy," zdůraznil Muroň. „Je to odrazem kvalitní trenérské základny, kde máme šest výborných koučů. Pánové Manderla s Kvasničkou, kteří mají mládež a trenéry na starosti, odvádějí velmi dobrou práci. Navíc všichni tito lidé mají ke klubu vztah," pokračuje v povídání prezident klubu.

Hradec je také napojen na nedaleké Žimrovice. Na mládež klade důraz i hlavní sponzor - firma Lama, v čele s Petrem Lamichem, který má ke sportu velmi blízko, v minulosti byl například spolumajitelem ostravského Baníku. Vedení klubu by rádo založilo v místní základní škole sportovní třídu se zaměřením na fotbal. Zatím se jim to ale nedaří.

Ve spojení s Hradcem už byla několikrát spojena divize. „Fotbal v Hradci má tradici, fungují u nás základní věci. Divize je motivací jak pro hráče, tak trenéry i naše mladé. Otázkou je, zda jsme na ni připraveni," zamyslel se Aleš Muroň. „O zázemí jsme hovořili, dalším faktorem jsou finance. Řeknu to ale takhle. Pokud by se možnost postupu naskytla, víme, co bychom měli dělat," prozradil Aleš Muroň.

„Divize je pro potenciální sponzory atraktivnější než kraj. Je například medializovanější, věřím, že by na ni chodilo více diváků," myslí prezident Hradce. Hlavní sponzorem Hradce je firma Lama, důležitým partnerem pro klub je také město Hradec, Smurfit Kappa Žimrovice, TQM a Autodoprava Štencel.

TJ Hradec nad Moravicí

Horní řada: Marek Režnar, Lukáš Vícha, Jan Havelka, Daniel Kuděla, Jakub Černý, Kryštof Demel. Prostřední řada: předseda Aleš Muroň, trenér Karel Štěpán, Jan Peršín , Michal Hoza, Daniel Brunclík, Matěj Žídek, trenér Petr Souček, masér Tomáš Dobruš. Dolní řada: vedoucí Karel Melecký, Martin Prochászka, Dušan Půda, Michal Janech, Róbert Kovalík, Jan Stanovský, Radek Jašek, Filip Štýbar.

Marek Režnar: Boj o divizi nevzdáváme

Jednou ze stěžejních postav hradeckého týmu je ofenzivně laděný záložník Marek Režnar. Dá se říci, že fotbalista s dobrou střelou patří ke klenotům sestavy Karla Štěpána. Je totiž jedním z odchovanců klubu z pod zámku. Hradecký klub opustil jako dorostenec, přes Opavu a Kravaře se vrátil, posílený zkušenostmi. Ihned se zařadil mezi tahouny. Po svém návratu na rodnou hroudu si po roce a půl odskočil ještě na dva roky do Rakouska, teď je už zpátky, jak sám říká, natrvalo.

Marku, jste hradeckým odchovancem, nicméně do klubu jste se vrátil, jak se říká na stará kolena…

(usměje se) Jak se říká, dobří holubi se vracejí. V Hradci jsem fotbalově vyrostl, v dorostu jsem ale přestoupil do Opavy, kde jsem hrával za starší dorost. Poté následoval přestup do Kravař, tam jsem vydržel deset let. Bylo to krásné období, hrál jsem divizi. Po návratu do Hradce jsem zde vydržel rok a půl a následně na dva roky odešel do Rakouska.

Teď už to v Hradci dokopete?

Jo, jo, už nikde bláznit nebudu. Chci se fotbalem bavit v Hradci.

Když jste jako dorostenec Hradec opouštěl, tým bojoval v okresním přeboru, nyní patří k lídrům kraje..

Okresní přebor si pamatuji. Od té doby se v Hradci toho hodně událo. Klub šel nahoru po všech stránkách. Máme v zádech kvalitního sponzora a to je znát.

Dá se v Hradci fotbalem něco i vydělat?

Určitě dá, není to sice tolik jako kdysi v Kravařích, ale na nic si stěžovat nemůžeme, je o nás dobře postaráno.

Marek RežnarV některých klubech je velkým bonusem i to, že vám vedení pomůže sehnat práci…

I v Hradci to tak funguje. Pokud práci nemáte, a hlavně máte zájem pracovat, vedení vám pomůže.

Při pohledu na vaši soupisku máte na kraj velmi kvalitní kádr…

Kvalitu máme velkou, pomalu je to kolem samý ligový hráč. Má to výhodu v tom, že si umíme dát balon, na hřišti o sobě víme.

Máte taky široký kádr, a tím velkou konkurenci…

Kádr máme opravdu nabitý. Čítá dvacet hráčů, z toho někteří kopali ligu, každý chce hrát, nikoho nebaví sedět na lavičce. Nutí vás to makat na tréninku, nikdo nic nevypustí.

Cítíte jako kovaný Hradečák na hřišti větší zodpovědnost, či tlak na svou osobu?

Výsledky Hradce mi nejsou jedno. Lidé ode mě více očekávají a to je správné. Je to jiné, než když jsem hrával za Kravaře nebo v Rakousku.

Co Hradci v současné době chybí?

Řekl bych, že nic. Ale pořád je co zlepšovat. Rozhodně bychom mohli mít více bodů.

A co případný postup do divize?

Já osobně bych si divizi rád zahrál. Ztráta na první místo není velká. Na jaře máme šanci se o postup ještě porvat.

Karel Štěpán, hradecká ikona, která nastartovala vzestup

Karel ŠtěpánHradecký „Ferguson" i tak můžeme s klidem nazvat osobu Karla Štěpána, manažera a trenéra hradeckých fotbalistů. Byť bydlí v Žimrovicích, jeho srdce bije pro klub z pod zámku. S přestávkami v něm pracuje čtyřicet let, vedl minižáky, dorostence, dělal vedoucího mužstva. Když Hradci tehdy ještě v okresním přeboru teklo do bot, převzal tým mužů. S ním postoupil do I. B, I. A třídy a nakonec do kraje. V cíli ještě ale Karel Štěpán není. Sní o divizi.

„Jako trenér bych si divizi v Hradci přál," svěřil se Karel Štěpán. „Hráčský kádr na ni máme, i městu by slušela," míní zkušený stratég. Do týmu přivedl hráče, kteří v minulosti kopali ligu, Martin Prohászka dokonce evropské poháry za Spartu, zkušenosti na rozdávání mají třeba Radek Jašek, Dušan Půda, Robert Kovalík, Filip Štýbar nebo Marek Režnar.

„Máme tady především fotbalisty, kteří za Hradec chtějí hrát a mají k němu vztah," podotkl Karel Štěpán. „Dále musí souhlasit s podmínkami, které jim nabídneme, v žádném případě nikoho nepřeplácíme," zdůrazňuje rodák ze Žimrovic.

Hradecký klub se prezentuje dobrou prací s mládeží. V současné době má šest žákovských týmů a jedno dorostenecké družstvo. Samotný Štěpán si v minulosti jako trenér prošel všemi těmito kategoriemi. „Mládež je základem. Nelze dělat fotbal jen pro mužskou složku. Rád bych měl mužský tým postavený z vlastních kluků. Samozřejmě, že kluci, kteří budou výkonnostně na tom dobře, půjdou do vyšší soutěže," poznamenal trenér, který dával v minulosti fotbalové základy například Müllerovi, který to dotáhl až do profesionálního fotbalu. V současné době třeba takový Kokošek, kmenový hráč Hradce, působí formou střídavého startu v ostravském Baníku.

V minulosti hráči Hradec houfně opouštěli. „Bylo to také dáno tím, že když hráli muži ve trojce nebo v okrese, šli za lepším, bohužel vždy na přestup. Nyní je kupujeme zpátky. Když ale vidí, že u nás se mohou posunout třeba až do divize, nemají důvod za každou cenu odcházet," podotýká Karel Štěpán. „Jsem i rád, že v Prohászkách nebo Jašcích nacházejí své vzory. I kluci z áčka si dobře uvědomují, že mládež je důležitá," dodává ostřílený trenér.


Autor: Roman Brhel

10.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: KO: Hahnová Alena, tel.: 604 297 720 - volejte pouze po-pá 8:00 - 14:00 hod., e-mail: alena.hahnova@brano.eu, Pečlivost, důkladnost, smysl pro detail, samokontrola, zodpovědnost, pravidelná docházka., Pracoviště Hradec nad Moravicí.. Pracoviště: Brano a.s., Opavská, č.p. 1000, 747 41 Hradec nad Moravicí. Informace: Alena Hahnová, +420 604 297 720. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební klempíři 20 000 Kč Stavební klempíři KLEMPÍŘ/-KA, POKRÝVAČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Radoslav Leher, tel. 777 946 722, e-mail: radek.leher@seznam.cz, vyučen v oboru, pracovní poměr na dobu neurčitou, mzda 20 000-25 000 Kč, jednosměnný provoz, nástup IHNED., Požadujeme: zdravotní způsobilost pro práci ve výškách, manuální zručnost, spolehlivost.. Pracoviště: Radoslav leher, 747 47 Vítkov 3. Informace: Radoslav Leher, +420 777 946 722. Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 14 740 Kč Traktoristé a obsluha zemědělských strojů TRAKTORISTA - MECHANIZÁTOR. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14740 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Hartmanová Hana Ing., tel.: 739 384 750, e-mail: hana.hartmannova@ukzuz.cz, V případě zájmu o tuto pozici zašlete Váš strukturovaný životopis do 31. října 2018 na email: kariera@ukzuz.cz, pod značkou ZS Pusté Jakartice. V případě zájmu Vás budeme kontaktovat., Požadavky:, • min. střední vzdělání s výučním listem, • řidičský průkaz sk. B a T, Místo výkonu práce: ZS Pusté Jakartice 17, 747 33 Oldřišov, , Nabízíme: 25 dní dovolené + 5 dní zdravotního volna navíc, příspěvek na stravování formou stravenek, příspěvek na kulturní, sportovní a rekreační aktivity, možnost využití rekreačních a ubytovacích zařízení organizace, stabilitu zaměstnání., , Doplňující informace:, Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoli v jeho průběhu zrušit, neobsadit výše uvedenou pracovní pozici nebo nevybrat žádného z uchazečů, a to bez udání důvodu, dále nebude sdělovat uchazečům (uchazečkám), kteří nebudou vybráni na pracovní pozici, která je předmětem tohoto výběrového řízení, důvody takového rozhodnutí. Poskytnutím svých osobních údajů, uvedených v zaslaných materiálech, dáváte Ústřednímu kontrolnímu a zkušebnímu ústavu zemědělskému souhlas se zpracováním a uchováním osobních údajů za účelem výběrového řízení, nejdéle však na dobu 2 měsíců od jejich zaslání. Osobní údaje budou zpracovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění., , Náplň práce:, • řízení, obsluha a seřizování traktorů, speciálních secích a sklizňových strojů při zajišťování odrůdových pokusů,, • řízení, obsluha a seřizování další mechanizace používané na stanici, • zajištění provozu, údržby a oprav dopravních a mechanizačních prostředků. Pracoviště: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský - zkušební stanice pusté jakartice, Pusté Jakartice, č.p. 304, 747 28 Štěpánkovice. Informace: Hana Hartmanová, +420 739 384 750. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 12 200 Kč Vrátní VRÁTNÝ - VRÁTNÁ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Veselý Jiří, tel.: 732 361 378, e-mail: cos@ostroj.cz, Vhodné pro OZP., Bezúhonnost, základní znalost práce na PC. , Pracoviště Opava, nástup dle dohody., Jedná se o pochůzkovou činnost po areálu, provádění evidence návštěv, výdeje klíčů, kontroly osob a vozidel.. Pracoviště: Čos - speciální servis s.r.o. - pracoviště opava, Těšínská, č.p. 1586, 746 01 Opava 1. Informace: Jiří Veselý, +420 732 361 378.

Eligijus Jankauskas

Fotbalová Opava ulovila litevskou posilu, přichází mladík Jankauskas

Trenér Ivan Kopecký - Ilustrační foto.

Trenér Kopecký nevylučuje změny v opavské sestavě

Vítězná generálka pro Opavu

Poslední zápas přípravy mají opavští basketbalisté za sebou. Na domácí palubovce porazili slovenskou Handlovou 82:81. Utkání rozhodl košem v poslední vteřině Radim Klečka.  

Tabulka Z V R P S B
1. AC Sparta Praha 9 7 2 0 19:5 23
2. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
3. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
4. FC Fastav Zlín 9 6 1 2 16:7 19
5. FC Baník Ostrava 9 6 1 2 14:5 19
6. FK Mladá Boleslav 9 4 1 4 22:20 13
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. 1. FK Příbram 9 3 2 4 14:18 11
9. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
10. FC Slovan Liberec 9 2 4 3 9:12 10
11. MFK Karviná 9 3 0 6 14:19 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT