Přesně toto souvětí je teď nejspíš žhavým tématem v Pusté Polomi. O víkendu možná byli domácí lepší než Lískovec, ale více gólů nastříleli hosté, což ve fotbale rozhoduje. Pojďme ale pěkně od počátku.

Po půlhodině hry neuhlídala polomská obrana Čerňáka, který ve vzduchu nedal Kotánovi šanci. Největší možnost ke srovnání si v úvodní pětačtyřicetiminutovce vytvořil Mikulenka. Jeho střela však našla pouze břevno, od něhož se balon odrazil k Beinhauerovi, jenž však brankáře Lískovce nepokořil.

V šedesáté minutě vracel míč na zadní tyč jeden z hostí, kde stál Tarkoš, aby zvýšil vedení svého týmu. Během druhého poločasu se na dvou metrech od brány nacházel polomský Zima, jenže v jasné pozici napálil zevnitř tyč, balon následně putoval po celé brankové čáře a nakonec se vytočil ven.

V těchto chvílích zároveň potkala domácí dost nemilá skutečnost. Po druhé žluté se musel pakovat ze hřiště Šmíd a Pustá Polom musela odehrát poslední půlhodinu pouze v deseti lidech. I v tomto počtu ovšem dokázala družina Milana Baculiáka snížit. Centr Žigy se dostal do vápna Lískovce, kde přistrčil míč Jurč Beinhauerovi, který v koncovce neznal slitování.

Bohužel pro domácí byl tento gól posledním zajímavým momentem, který byl v neděli odpoledne k vidění.

„Budu se opakovat, ale naším největším problémem je zahazování jasných šancí. Ztráta Nikoly Štýbara se ukazuje jako vážnější problém, protože jsme jej nedokázali nahradit. Do vápna potřebujeme útočníka, jenž se s tím nebude mazlit a skóruje. Důraz v koncovce nám nechyběl jen v duelu s Lískovcem.

Je to dlouhodobější problém. Vždyť ve čtyřech zápasech jsme vstřelili pouhé dva góly,“ poznamenal kouč Polomi Milan Baculiák a dodal: „Kvůli této prohře se právě liskovecký tým na nás dotahuje v tabulce. Hrálo se vlastně o šest bodů. Propadáme se stále níže a sestupové vody začínají být nebezpečně blízko. Před týdnem jsem se byl podívat na Lískovec v souboji s Bohumínem. Má silné útočníky, což potvrdil i o víkendu.“

Pustá Polom - Lískovec 1:2 (0:1)
Branky: 70. Beinhauer – 30. Čerňák, 60. Tarkoš
Sestava Polomi: Kotán – Kozel (80. Kňura), T. Hradský, Šmíd (60. ČK), T. Valošek – Mikulenka, M. Hradský (70. R. Valošek), Jurč, Žiga – Zima (75. Koňušiak), Beinhauer

Tabulka Krajského preboru po 19. kole.

(dus)