„Od ledna mu stále hledáme angažmá. Na místo třetího brankáře jsme místo něj zařadili nadějného juniora Veselého. Zatím bude Petr trénovat bez zápasového vytížení," uvedl sportovní ředitel Zdeněk Kudela, který počítá s tím, že nejpozději v červnu s Petrem předčasně ukončí smlouvu.

„Jeho angažmá se nevydařilo," konstatoval Kudela.

Petr měl po příchodu z bulharského Razgradu v roce 2012 krýt záda Martinu Doležalovi, který se ale zranil a Petr musel po dlouhé zápasové absenci do branky. „To mu nejvíce ublížilo. Už se nechytil," míní Kudela.

Za Brno odchytal Petr pouze jedenáct ligových zápasů, naposledy loni koncem března, kdy Zbrojovka prohrála s Hradcem Králové 1:3.

Přitom už v 17 letech talentovaného gólmana testovala Fiorentina. Vedle stříbrné medaile z mistrovství světa do 20 let má také titul mistra Bulharska s Razgradem, za který však chytal pouze ve dvou zápasech. Po světovém šampionátu dvacítek se krátce vrátil do Ostravy. Tehdy jej bez jediného prvoligového startu koupila Parma.

Ani v Itálii Petr do nejvyšší soutěže neprorazil a putoval nejprve na hostování do třetiligové Pro Patrie, poté do druholigového belgického Eupenu, kterému pomohl k postupu mezi elitu. Následně absolvoval testy v Brémách, ale bundesligový klub s ním smlouvu neuzavřel.

V Razgradu podepsal tříletou smlouvu, ale už po půl roce zamířil do Brna.