V prvním poločase si Opava nevypracovala prakticky žádnou příležitost. Až na střelu Janetzkého, která šla nad, a závar v závěru první půle, neměla směrem dopředu nic.

„Je pravda, že moc šancí jsme neměli, a když už jsme si nějakou vytvořili, neproměnili jsme ji. Soupeř dal dva góly. My ani jeden, a proto jsme prohráli," vystihl důvod prohry Adam Helebrand. Mladí Slezané inkasovali už po dvanácti minutách, když se hlavou prosadil Pelta. „Nezvládáme začátky zápasů, ale později už jsme hráli lépe," řekl nejlepší střelec opavských dorostenců, který se v letošní sezoně trefil už třikrát.

Navýšit konto vstřelených branek mohl Helebrand ve druhé půli, kdy jeho hlavičku na přední tyč vyrazil gólman Repáň nad břevno a po Machučově dlouhém autu mu nesedla střela z vápna. „Bohužel mi to sjelo na zadní tyč. Hlavně jsem měl do šestnáctky dostávat centry a sklepávat je. Ty tam ale chyběly," klopil zrak sedmnáctiletý opavský talent.

Opavští tak zatím v novém ročníku nasbírali čtyři body, což není zrovna moc. „Vždycky to může být lepší. Máme čtyři body, ale mohlo jich být patnáct. Věřím však, že se zvedneme a začneme pravidelně bodovat," tvrdil nadějný forvard.

Starší dorost Opavy v pátek cestuje do nedaleké Karviné. „Nebereme to jako derby. Čeká nás zápas jako každý jiný a my se budeme snažit vyhrát," řekl bratr Matěje Helebranda, stoper staršího dorostu, se kterým společně prošli všemi mládežnickými kategoriemi SFC. „Máme ještě jednoho bratra, takže doma řešíme pořád jen fotbal," uzavřel s úsměvem Adam Helebrand.

Jan Šimek