„Ještě netrénuji. Do středy mám lázně a připravovat se začnu asi během příštího týdne nebo čtrnácti dní," upřesnil Adam Kušner, který rehabilituje v nedalekých Klimkovicích.

„Různě cvičím, mám hlavně bazénky a masáže. Jsou to fakt lázně, jsem tam v klidu. S ničím se nemusím stresovat, dávám mozku pauzu. Na víkendy ale jezdím domů," popisuje jedenadvacetiletý fotbalista svůj program v posledních čtyřech týdnech.

Nová tvář opavské kabiny sledovala generálku se Zvolenem společně s rodinou na tribuně a na očích mu bylo vidět, že by byl raději přímo na hřišti. „Cuká mi to nohama, když to vidím. (směje se) V pátek jsem měl kontrolu, kde mi řekli, že mozek už je zahojený, takže chci pomalu začít vyklusávat a dostávat se do toho," říká posila z Hranic na Moravě.

Může ho těžké zranění ovlivnit při zápasech? Bude si při soubojích dávat větší pozor? „Asi ne. Budu hrát pořád stejně jako doteď. Hlavně však musím dohnat fyzičku a rozehrát se, protože jsem byl dlouhou dobu mimo," ví dobře fotbalista, který ještě na podzim kopal divizi.

Počínání opavského týmu v zimní přípravě bedlivě sledoval. „Tohle je druhá výhra. Doufám, že budeme vyhrávat hlavně v mistrácích," přeje si Kušner.

Ten uvažuje, zda vyrazí na jarní premiéru Opavy do Ústí nad Labem. „S kluky jsem v kontaktu. Jestli pojedu do Ústí, ještě nevím, ale možná ano," tvrdí útočník s pověstí střelce.

Nehrozí, že by po vážném zranění hlavy nastupoval se speciální helmou, kterou nosí třeba reprezentační gólman Petr Čech? „Už mi to říkali, dělali si ze mě srandu. Ale to nejde, aby útočník nosil nějakou helmu," zakončil Adam Kušner krátké povídání.

Jan Šimek