„Stávající kádr chceme udržet pohromadě a ještě ho posílit, tak abychom příští rok hráli na špici," zdůrazňuje Kutty. Toho teď čeká hektické období, smlouvy končí několika hráčům, nový kontrakt nemá podepsaný ani trenér Josef Mazura. „Já osobně mám zájem v Opavě pokračovat, smlouvu ale zatím prodlouženou nemám. Ve čtvrtek zasedá klubové představenstvo, kterého se mám osobně zúčastnit," řekl trenér Josef Mazura.

Hostování končí hned šestici hráčů (Mikula, Ficek, Uvíra, Křeček, Hampl a Cudrák). „Davida Mikulu bychom rádi udělali na přestup, vedeme jednání s Duklou, pro hráče máme chystanou víceletou smlouvu. Na jaře byl klíčovou postavou," řekl Daniel Kutty.

„Opci uplatníme na Uvíru, Ficka a Hampla. Všechny tyto tři hráče chceme na přestup. Všechno je zatím v jednání," podotkl Kutty s tím, že u Cudráka a Křečka je situace otevřená.

Ještě před koncem sezony klub prodloužil kontrakty s Partyšem a Květonem, nový kontrakt bude nabídnut určitě i Zapletalovi. „Samozřejmě, že máme vytipované hráče, kteří by mohli Opavu posílit, ale jejich jména zveřejňovat zatím nebudeme, nicméně někteří z nich by mohli naskočit hned v první den přípravy," prozradil šéftrenér Slezského FC.

Naopak jistotou je odchod Milana Halašky. „Nám sice nikdo konkrétní nabídku nepředložil, ale víme, že Milan chce odejít," poznamenal Kutty.

O rodáka z Krnova mají zájem Jihlava a Brno. „V Opavě nejspíš nezůstanu, už jsem tady dlouho, rád bych změnil klima," svěřil se nejlepší jarní střelec Slezského FC Opava.

Uplynulou sezonu hodnotí Daniel Kutty pozitivně: „V zimě jsme sáhli k obměně kádru. Noví kluci výborně zapadli. Až na jeden poločas v Ústí nás žádný ze soupeřů vyloženě nepřehrál."