„Je to velká škoda. Zápas jsme měli dobře rozehraný. Brzy jsme šli do vedení, a kdybychom dali na 2:0, třeba z těch dvou tutovek, co domácí zblokovali, utkání by vypadalo jinak. Druhý poločas prvních patnáct minut jsme nezvládli, což rozhodlo," řekl na úvod David Mikula.

„Po zápase se mi těžko hodnotí, v čem byla chyba. Musíme se podívat, v čem byl problém. Prostě jsme zaspali, což nás potrestalo," doplnil zkušený stoper.

Začátek druhého poločasu Opava nezvládla. Třinec kontroloval hru a dlouho obléhal bránu žluto-modrých, až se dostavil výsledek v podobě vyrovnání. „Byl to nešťastný gól. Po standardce hlavičkoval náš hráč zase do našeho a od něj se míč odrazil k jednomu z domácích, který propálil brankáře. Druhou branku jsme inkasovali po jednoduchém centru, kdy jsme ani neatakovali hráče," kroutil hlavou pilíř opavské obrany.

V té době už ale Opava hrála v deseti. Za nešetrný zákrok na polovině soupeře viděl červenou kartu opavský útočník Mrázek a putoval předčasně pod sprchy. „Nechtěl bych to nijak hodnotit. Emocí je při utkání spousta, ale upozorňovali jsme na to. Je to škoda," byl stručný dlouholetý obránce pražské Dukly.

Závěrečných dvacet minut ale patřilo Slezskému FC, který i v deseti lidech dokázal třinecký výběr přehrát. Do domácího vápna létal jeden centr za druhým, ani jeden míč ale Opavští za brankovou čáru neprotlačili. „Přesně, asi to z nás spadlo. Neměli jsme co ztratit a bylo vidět, že v mančaftu je kvalita. Škoda, že jsme z toho tlaku nic nevytěžili a nesrovnali," mrzelo jednatřicetiletého fotbalistu.

V sobotu čeká Slezský FC velký den. Do Městských sadů dorazí olomoucká Sigma.

„Bude to velký svátek jak pro nás, tak pro fanoušky. Nejprve si ale musíme zhodnotit toto utkání a od pondělí už se chystat na Olomouc. Chceme zápas odehrát tak, abychom mohli být spokojeni, a pokud možno vyhráli," dodal na závěr David Mikula.

Jan Šimek