Už v prvním poločase měl Muczka důležitý zákrok, když vychytal ránu Hufa. „Naštěstí jsem si na ni počkal a vystihl jsem ji," řekl David Muczka.

Po změně stran zase kryl tvrdou pumelici pardubického kapitána Formáčka. „Dával míč pod sebe, ale natáhl jsem se po něm. Pak tam dobíhal další hráč, ale byl v ostrém úhlu a bránu netrefil," oddychl si brankář opavské devatenáctky.

Pak sice zabrnkal na nervy diváků, když mu nevyšel odkop a trefil do zad svého spoluhráče Tesaříka, ale jinak působil jistým dojmem. „Podklouzla mi stojná noha, naštěstí jsem se rychle zvedl," pousmál se osmnáctiletý gólman.

Klíčový okamžik celého zápasu přišel na řadu necelých deset minut před koncem, kdy si po centru Adamovského srazil Večerkovu ránu do vlastní brány pardubický stoper Staněk. „Bylo to těžké utkání, dokázali jsme ho uhrát bojovností," měl jasno Muczka.

Východočeši byli zatím asi nejtěžším protivníkem, kterého mladíci Slezského FC na hřišti za koupalištěm vyzvali. „Byl to bojovný, důrazný soupeř. Hrál, co jsme očekávali," doplnil brankář s třemi čistými konty. Po čtyřech zápasech má opavská devatenáctka devět bodů, doma vyhrála všechna tři utkání.

„Je to fantastický vstup do soutěže. Nemůžeme si na nic stěžovat," pokračuje nadějný gólman. Nyní hrají Slezané dvakrát venku a nečeká je nic lehkého. Hrají ve Zlíně a na Spartě. „Snad se nám podaří získat nějaké body," uzavřel David Muczka.

Jan Šimek