Na hřiště se dostal v 77. minutě a po devíti minutách přišel jeho velký moment. „Už ani nevím, jak se to seběhlo. Dostal jsem od Smolíka (Tomáše Smoly – pozn. red.) balon. Přebral jsem si ho a obstřelil gólmana. Naštěstí to vyšlo,“ usmívá se hrdina páteční bitvy.

Po vynikající průnikové přihrávce Puškáč s balonem okamžitě vyrazil dopředu, vlevo mu ještě nabíhal úplně volný Michal Stříž, ale opavský útočník vsadil na střelu a udělal dobře. Díky jeho trefě Slezský FC završil obrat nad Hradcem. „Neviděl jsem ho. On mi to pak vyčítal, že kdybych to nedal, zabije mě,“ pokračuje Puškáč v dobrém rozmaru.

Úkol zněl jednoznačně – dát gól. „S tím jsem na hřiště šel a je to fantastický pocit. Tři body jsme potřebovali, vyhráli jsme, takže paráda,“ hlásí.

Opavští takřka po celou dobu utkání museli dobývat obranný val Votroků. „Tlačili jsme. Byli jsme lepší, měli jsme šance a oni z jednoho protiútoku dali gól. Je to těžké. My do soupeřů bušíme, a potom nás trestají z brejku. Když se tohohle vyvarujeme, budeme úspěšní,“ myslí si čtyřiadvacetiletý fotbalista. „Konečně vyhrál fotbal,“ mne si ruce.

Podzimní část Fortuna národní ligy uzavřel Slezský FC se ziskem 31 bodů. „Myslím, že se to dá považovat za splněný cíl. Byly tam výkyvy, ale chtěli jsme zvládnout poslední zápas, což se nám povedlo. Někde jsme zbytečně poztráceli body, na druhou stranu jindy jsme šťastně vyhráli, takže jsme spokojeni,“ uzavírá David Puškáč.

Jan Šimek