„Nevím, jestli jsem hrdina, ale klukům jsem gól dlužil. V této sezoně mi to tam zatím moc nepadalo. Jsem rád, že jsem to konečně otevřel a spadlo mi to tam," usmívá se právě Dominik Simerský.

„Pro nás to byl důležitý zápas. Chtěli jsme se dostat nahoru už v minulém kole, což se nám nepovedlo. Ani teď nevypadal průběh utkání moc růžově, ale za celý zápas jsme Sokolov nepustili snad do žádné šance. Jejich gól padl z odrazu. Naše vítězství je asi zasloužené," dodává. Slezané nezačali dobře a po pěkné trefě Sadílka prohrávali.

Pak ale jeden ze Sokolovských povalil ve vápně Smolu a penaltu bezpečně proměnil Schaffartzik.

Ve 25. minutě strčil domácí zadák Žídek do protihráče, který se sesunul k zemi, a opavský kapitán vyfasoval červenou kartu. Jak velká to byla komplikace pro Opavu? „Už když jsme hráli v jedenácti, Sokolov nás přehrával. Nebylo to ono. Do zápasu jsme se dostali zpátky vyrovnávacím gólem. Škoda červené karty. Zbytečně jsme se oslabili.

Řekli jsme si však, že si počkáme na svou šanci, která přišla. Zvládli jsme to," pokračuje čtyřiadvacetiletý stoper.

Vracel se kapitán Žídek v šatně ke svému zbytečnému vyloučení? „Nic říkat nemusel. Je to škoda pro nás i pro něj. Hrál dobře, ale ve Frýdku to budeme muset zvládnout bez něj," kouká se dopředu Simerský.

Ten v 67. minutě zvedal ruce nad hlavu. Zařídil totiž vítěznou branku, díky které Opava zvítězila 2:1. „Mám pocit, že to bylo ze standardky. Klíčový souboj vyhrál Matěj (Hrabina pozn. red.), poslal míč Jursičovi (Tomáši Jursovi pozn. red.), který mě krásně našel. Nešlo to snad nedat," usmívá se opora defenzivy Slezského FC.

Opavští znovu ukázali, že tým má vnitřní sílu. Dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a v deseti hráčích si došli pro výhru. „Stalo se nám to snad třikrát nebo čtyřikrát. Prohráli jsme, ale jen jednou. Je vidět, že jsme odolné mužstvo a zvládneme to, i když se někomu něco nepovede. Táhneme za jeden provaz," pochvaluje si odchovanec Slovácka.

Městské sady, ty jsou zatím v této sezoně nedobytnou tvrzí. Slezský FC ztratil body doma pouze při remíze s Ústím nad Labem. Nutno připomenout, že na stejném stadionu si v rámci poháru neškrtl ani úřadující český šampion z Plzně. „Takhle bychom doma chtěli hrát. Výsledkově jsme zápasy zvládali. Na svém stadionu musíme vyhrávat, jestli chceme hrát o postup," ví Simerský.

Opavští fotbalisté teď mají před sebou poslední duel podzimu, který sehrají ve Frýdku-Místku. Pak přijde na řadu zimní přestávka. „Bude to těžký zápas. Derby. Chceme vyhrát, abychom mohli v zimě pracovat, jak nejlíp to půjde, a na jaře mohli hrát o postup," uzavírá ambiciózně jeden z klíčových hráčů Slezského FC.

Jan Šimek