Nikdo nečekal, že by svěřenci trenéra Dušana Christopha mohli hrát tak vysoko. Jenomže bývalému fotbalistovi Opavy se podařilo sestavit dobře fungující tým z mladých hráčů postavených okolo dolnobenešovské ikony Michala Juchelky.

V aktuální tabulce patří Benešovským druhá příčka, s dvoubodovou ztrátou nad vedoucím Valašským Meziříčí. I když jsou Christophovi chlapci druzí, mohou se pyšnit nejlepší ofenzivou a defenzivou v soutěži. A ještě jedna maličkost, Benešov má hned tři sedmigólové střelce, a to Ondřeje Adamíka, Filipa Labudu a Jakuba Býmu.

O tom, proč má Dolní Benešov tak povedený podzim, v následujícím rozhovoru s trenérem Dušanem Christophem.

Pohled na tabulku vás musí hřát u srdce, nebo ne?

V Dolním Benešově vládne spokojenost. Pětatřicet bodů je nadstandardních. Těší mě i předvedená hra, i díky ní jsme tam, kde se momentálně nacházíme.

Kde je třeba hledat klíč dolnobenešovského úspěchu?

Před dvěma roky jsme začali s přestavbou kádru. Podařilo se nám do sestavy zapracovat mladé hráče. Během tohoto období se nám vykrystalizoval tento tým. Sázka na hráče, kterými jsme kádr doplnili, vyšla. Bylo to o trpělivosti. Dva roky jsme se v divizi trápili, nyní ale sklízíme ovoce.

Na vedoucí Valašské Meziříčí ztrácíte dva body, bylo ve vašich silách třeba soutěž po podzimu vést?

Když to vezmu, tak právě zápas s Valachy nám nevyšel. Nehráli jsme špatně, ale selhali jsme po střelecké stránce. Vychytal nás brankář Květon. Musíme být objektivní, druhá příčka je pro nás nad očekávání, jsme spokojení.

Je jasné, že vaše dobré výsledky spustí zájem klubů třeba z vyšších soutěži o dolnobenešovské hráče. Už třeba nějaký evidujete?

Zájem projevily Vítkovice a Hlučín, které si některé naše kluky chtějí vyzkoušet. Zřejmě se bude jednat o nějaké zkoušky. Nerad bych ale předbíhal. Odchod dvou tří hráčů by nám mohl narušit kostru týmu. Je třeba takové zásahy řešit citlivě.

A vy o posilách máte jasno?

Každý trenér má v hledáčku hráče. My se poohlížíme po hráčích z okolí, které chceme přivést. Chceme mít na jaře konkurenceschopný tým, který se bude pohybovat v horních patrech tabulky.

Můžete prozradit už nějaké jméno z okruhu možných posil?

Ze Strahovic přichází Michal Malchárek. Jedná se o krajního záložníka, kterého sledujeme delší dobu. Zapojí se do zimní přípravy. Věřím ale i klukům, kteří toho během podzimu moc nenahráli, ať už se jedna o Baránka, Foitzka nebo Těžkého. Jedná se o mladé kluky, kteří toho mají ještě hodně před sebou. Všichni zmiňovaní mají na to, aby se porvali o základní sestavu.

Když se podíváme na sestavy, tak jste věřil úzké skupince hráčů…

Mužstvo táhlo třináct chlapů. Klukům se dařilo, nebyl důvod nějak výrazně do sestavy zasahovat.

Byly během podzimu zápasy, které vám vyloženě nevyšly?

Mrzí porážka s Valachama. Třeba v Hranicích jsme mohli nastřílet osm branek, bohužel jsme selhali v zakončení. V hlavě mám porážku z Nových Sadů, kde jsme utkání ztratili smolně až v samotném závěru. Všechny tři porážky byly naprosto zbytečné, klidně jsme mohli podzim zvládnout bez jediné porážky.

Aktuální postavení Dolního Benešova v tabulce přímo vybízí k otázce, co postup Benešova do MSFL?

Zatím na toto téma nepadla řeč. Stojíme pevně nohama na zemi. V Benešově se v minulosti hrála třetí liga neskutečně dlouho. Chceme hrát na špici, s tím do jarní části jdeme. Kandidátem číslo jedna je Valašské Meziříčí.

Klíčovým mužem dolnobenešovské sestavy je Michal Juchelka. Ten v poslední době bojuje se zraněními. Podzim nedohrál, jak to vypadá s jeho budoucností?

Michal se smolně zranil na konci podzimu. Natrhl si achilovku, poslední zápas nehrál. Zdravotně se dává dohromady. Věřím, že na jaře bude hrát.

Jeho absence by byla pro tým citelnou ztrátou, souhlasíte?

Bezesporu. Michal je velkou ikonou benešovského fotbalu. Dokáže stmelit tým. Během podzimní části byl jedním z nejlepších hráčů. Společně s Ondrou Haasem navíc vytvořili výbornou stoperskou dvojici, na kterou je spolehnutí.