„Sezona byla super, vyhráli jsme krajský přebor. Dokázali jsme se vyhecovat, a i když jsme dvakrát nebo třikrát vybouchli, vždycky se to povedlo napravit. Sedli jsme si a bylo to fajn," řekl na úvod Filip Labuda.

Přitom předsezonní cíle dolnobenešovského fotbalu byly o poznání opatrnější. „Počítali jsme s tím, že bychom chtěli hrát na vrchu tabulky zhruba do pátého místa. Sezona se nám povedla, byli jsme dobrá parta a dostavily se i výsledky," doplnil mladý kanonýr, který nasázel v loňském ročníku krajského přeboru 11 branek.

Ten letos v květnu úspěšně odmaturoval na opavském Mendelově gymnáziu a nyní se chystá na vysokou školu. Neutrpí tím fotbal? „Domluvili jsme se, že budu v Dolním Benešově pokračovat dál. Na trénincích asi pravidelně nebudu, ale minimálně jednou týdně se tam dostavím. Uvidím, jak to bude pokračovat dál v divizi," poznamenala ofenzivní mašina Dolního Benešova.

„S největší pravděpodobností budu studovat v Olomouci, což není daleko a dá se v klidu dojíždět," dodal Labuda, který se v kylešovickém Areálu zdraví zúčastnil MČR ve vodním fotbale. „Byli jsme tady už minulý rok, ale bohužel jsme ve finále prohráli. Je to hlavně o zábavě," rozhlédl se kolem nadějný fotbalista.

Ambice dolnobenešovských fotbalistů v nadcházející divizní sezoně jsou více než jasné – zachránit se. „Hlavním cílem bude udržet se v divizi. Snad to zvládneme," doufal Filip Labuda.

Petr Dušek