Slezané nakonec zvítězili 4:2 a dvěma góly vstřelenými v rozmezí dvou minut se o to přičinil dolnobenešovský útočník Filip Labuda.

Domácí výběr se proti Určicím činil už během první půle. Skóroval totiž Haas a Moravec. Labudovy gólové okamžiky přišly okolo dvaapadesáté a potom i čtyřiapadesáté minuty. „Nejprve jsem dostal pěkný balon za obranu. Trefil jsem gólmana, ale potom se mi míč povedlo dorazit do brány.

Před druhou brankou jsem obdržel prudší přihrávku. Musel jsem si balon trochu obíhat, ale nakonec jsem zakončil pod břevno," popisoval třetí a čtvrtý benešovský zásah Filip Labuda, jenž následně dodal:

„Herně jsme možná tahali za kratší konec, ale na rozdíl od soupeře jsme byli maximálně produktivní. Za stavu 4:0 už jsme si i navzdory dvěma gólům Určic náskok pohlídali."

Tréninky kvůli studiu nestíhá

Útočník Dolního Benešova má tréninkovou situaci v mužstvu poněkud ztíženou. Přes týden totiž studuje vysokou školu v Praze a stíhá pouze zápasy. „Není to jednoduché, ale snažím se přes týden nějakým způsobem trénovat. I když se pokouším makat, cítím, že co se fyzičky týče, mohlo by to být podstatně lepší," posunul se dále.

Dolnobenešovští jsou momentálně s třiadvaceti body dvanáctí. Fotbaloví odborníci od nich rozhodně čekali více, i když před začátkem letošní sezony se dostavily komplikace, které tak trochu předznamenaly, v jakém duchu se tento ročník ponese.

„Před prvním mistrákem jsme přišli o tři důležité články základní sestavy. Rozhodně jsme mohli mít o nějaký ten bod více. Na jaře to však není špatné. Dvě vítězství ze čtyř zápasů tomu budiž důkazem. Velmi mě mrzí především domácí prohra s Přerovem, s nímž jsme to neměli rozehráno vůbec špatně," poznamenal.

O změně klubu opravdu uvažoval

Filipa Labudy jsme se vzhledem k jeho studijnímu vytížení na Vysoké škole ekonomické v Praze zeptali také na to, zda neuvažoval o přesunu do jiného klubu, třeba právě z okolí našeho hlavního města.

„Rozhodně to padalo v úvahu. Bavili jsme se o tom s trenérem i předsedou. Dolní Benešov však před sezonou přišel o několik důležitých fotbalistů a já v tom kluky nechtěl nechat," vysvětloval agilní forvard a vzápětí doplnil:

„Pro příští sezonu možná budu uvažovat o hostování. Minimálně na jarní část bych to zkusil někde jinde. Při studiu v Praze není v mých silách s Benešovem absolvovat celou zimní přípravu."

Jeho tým se v neděli dopoledne představí na půdě velmi silného Brumova, který je zatím v tabulce druhý za Vítkovicemi. Ve svém středu může spoléhat na velmi zkušené borce. Jedná se o bývalé ligisty Tomáše Polácha nebo Zdeňka Šenkeříka.

„Začátek je v 10.15. Není to ideální čas pro fotbal. Jsme papíroví outsideři, ale zkusíme se s domácím výběrem porvat minimálně o bod," uvedl na závěr Filip Labuda.