„Je to super, ale ještě bych optimismus krotil. Povedla se nám tři kola, je to pěkné, ale musíme takto pokračovat i dál. V pátém, šestém kole si můžeme vyhodnotit, jak na tom jsme. Věřím, že pokud budeme pokračovat ve výkonech jako nyní a makat jeden za druhého, jsme na dobré cestě," řekl na úvod František Metelka.

V prvním poločase měli žluto-modří herní převahu, tu ale nedokázali vyjádřit úvodní brankou. „V poslední minutě měl Honza Schaffartzik obrovskou šanci, ale bohužel nedal, což se stává. Chyběl tomu gól," potvrdil opavský odchovanec.

Krátce po změně si vzal míč Ševčík, povodil si obránce včetně gólmana a parádní trefou do levého horního růžku brány zařídil Slezskému FC tři body. „Mladý Ševa (Petr Ševčík, pozn. red.) to vzal na sebe a je jen dobře, že máme takové rozdílové hráče jako on. Věřím, že to takhle půjde i dál," pokračoval čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Ten se krátce po gólové parádě Ševčíka hnal společně se spoluhráči do přečíslení. Metelka zatáhl míč do vápna, kde ale upadl. Mnozí diváci se pak dožadovali odpískání pokutového kopu. „Penalta to nebyla. Špatně jsem došlápl a bohužel jsem souboj neustál. Byla to moje chyba, kdybych nespadl, mohl jsem přihrávat před prázdnou bránu," litoval promarněné příležitosti velký fotbalový univerzál.

V závěru stálo při Opavě dvakrát velké štěstí. Nejprve orazítkoval břevno Veverka a horní tyč opavské brány se zachvěla i po rohu Ústí asi o pět minut později.

„Když vedeme o gól, vždy to jsou nervy. Soupeř začne nakopávat balony a tlačí se dopředu. Naši stopeři Pepa Dvorník s Davidem Mikulou ale zvládli zápas výborně. Zvítězili jsme s čistým kontem, za což můžeme být rádi," těšilo hráče se zkušenostmi ze slovinské ligy.

V sobotu okořenila duel s Ústím výtečná kulisa bezmála tří tisíc diváků. „Atmosféra byla výborná. Je vidět, že výhrami můžeme lidi do fotbalu opět trochu pobláznit. Doufám, že se nám povede následující zápas v Třinci, aby na Olomouc přišel třeba plný dům," uzavřel s úsměvem František Metelka.

Jan Šimek