„Do utkání jsme vstoupili docela dobře. Měli jsme převahu a šance, ale ty jsme neproměnili," vysoukal ze sebe Hynek Prokeš. „Chtěli jsme dát gól, aby byl klid. Z jediné šance soupeře, kdy jsme včas nedostoupili hráče, jsme inkasovali a pak už to bylo těžké," dodal vyhlášený střelec, který v loňské sezoně MSFL nastřílel osmnáct branek.

Nevyužité příležitosti Opavy hodně ovlivnily zbytek zápasu. Opavští si přestali věřit a nervozita jim svazovala kopačky. „Vždycky, když se dá ze začátku gól, je ve hře větší klid. Všichni hráči si více věří a je to potom poznat. Když pak nedáme první, druhou nebo i třetí šanci, stane se z toho taková křeč. Bohužel přesně to se dnes stalo," přiznal rodák z Čeladné, který na hrotu útoku nastoupil ve společnosti Lukáše Krčmaříka.

„S Lukášem jsem nehrál poprvé. Už jsme vedle sebe nastoupili dvakrát, takže nešlo o žádnou novinku. V přípravě jsem sice hrál většinou s Vencou Jurečkou, ale myslím si, že ani s Lukášem to nebylo špatné. Měli jsme ale dát gól a potom by zápas vypadal úplně jinak," byl si vědom šestadvacetiletý fotbalista. Ten si vypracoval dvě šance, ale ani jednu nedokázal proměnit.

„V první půli jsem dvakrát vystřelil z boku na branku. Šromis (Michal Šrom pozn. red.) dal tyčku a já dorážel, to byla první šance. Potom jsem střílel opět ze strany, ale netrefil. Poté jsem měl ještě jednu dobrou hlavičku. Z takových šancí prostě musí padnout alespoň jedna branka," sypal si popel na hlavu odchovanec ostravského Baníku.

Pro opavské fotbalisty znamená domácí porážka s HFK Olomouc další komplikaci v boji o záchranu. „My musíme každý zápas bodovat, ať už jde o domácí nebo venkovní utkání. Body prostě musíme mít a nemůžeme spoléhat na to, že ostatní nebudou vyhrávat," řekl odhodlaně Hynek Prokeš a nezapomněl poděkovat příznivcům za jejich podporu: „Fanoušci jsou super, i když se prohrává, stále za námi stojí. Bohužel jsme jim to nemohli splatit svým výkonem na hřišti a já doufám, že příště už nějaký bod urveme."

Následující sobotu míří opavská fotbalová eskadra na stadion Pardubic, nováčka soutěže. „V Pardubicích nejsou žádní nazdárci. Naopak. Na podzim nás přehráli bojovností a rychlostí. Bude velice těžké se jim vyrovnat, ale nám nic jiného než být rychlejší a důraznější než oni nezbývá," doplnil na závěr opavský útočník.

Jan Šimek

Lukáš Krčmařík: Dostali jsme gól a padla na nás deka

Lukáš Krčmařík (ve žlutomodrém)

Fotbalisté Opavy v honbě za záchranou Fotbalové národní ligy doma padli s HFK Olomouc. Poprvé před opavským publikem se v základní sestavě představil útočník Lukáš Krčmařík, který patřil k těm lepším opavským hráčům. Navíc se mohl stát spasitelem Slezského FC, jenže tři tutové šance z prvního poločasu zahodil.

„Kdybychom proměnili své šance z úvodu utkání, vypadal by zápas jinak. Hru jsme měli od začátku pod kontrolou, ale poté, co jsme inkasovali gól, jsme se dostali zase pod deku," kroutil hlavou Lukáš Krčmařík, který prodělal ostrou premiéru v letošní sezoně Fotbalové národní ligy. „Byl to můj první zápas před domácím publikem. Byl jsem hodně nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Snažil jsem se chytnout přihrávkami a to se vcelku povedlo," pokračoval třiadvacetiletý forvard.

Ten se v průběhu prvních pětačtyřiceti minut probojoval do tří zajímavých příležitostí. Nejprve jeho střelu z úvodu zápasu zblokovala hostující obrana na roh a zhruba po půlhodině pohotově hlavičkoval po vyražené střele Prokeše. Gólman Hanáků však míč reflexivně vyrazil. Pak jej ve vápně našel jeho útočný parťák Prokeš, ale Krčmaříkovu přízemní střelu vyrazil mimo brankář Šrom.

„Nevím, asi bych ty situace řešil stejně. U té poslední bych možná volil křižnou střelu, ale měl jsem to přes nohu. Takto tam byl bohužel pokaždé brankář," klopil zrak opavský odchovanec, jenž svůj výkon hodnotit nechtěl: „Svůj výkon hodnotit nemůžu, to musí někdo jiný. Hrálo se mi ale docela dobře. Na tréninku i v šatně mi kluci pomohli. Snažil jsem se rychle chytit a hlavně hrát."

Že by mužstvo z Hané opavský celek přehrávalo, se ovšem říct nedá. Přesto HFK odjíždí ze slezské metropole jako vítěz. „Byli lepší díky tomu, že na rozdíl od nás proměnili jednu příležitost a dali gól," konstatoval suše dlouho pouze přehlížený hráč Slezského FC. Lukáš Krčmařík si atmosféru na stadionu vychutnával. „Fanoušci byli jako vždy vynikající. Jim nemůžeme nic vytknout, byli výborní," pravil rychlonohý fotbalista.

Za týden čeká na opavské bojovníky duel v Pardubicích a nepůjde o nic jednoduchého. Opava však musí sbírat každý bod. „Domácí porážka pro nás znamená ztrátu dalších tří bodů. Nyní musíme zabrat venku. Bude to dřina, ale nic než výhru brát nemůžeme," uzavřel starší z bratří Krčmaříků.

Jan Šimek