„Věřili jsme, že tady budeme bodovat a vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom tady mohli prohrát," kroutil hlavou Hynek Prokeš. „Když jsme vyrovnali na 1:1, čekal jsem, že nás to nakopne a měli jsme v poli převahu. Jenže pak to přišlo. Inkasovali jsme jeden gól ze standardky, pak druhý, třetí a čtvrtý. Co k tomu víc říct," dodal nevěřícně.

Právě standardní situace se ukázaly jako klíčový faktor utkání. Inkasovat čtyři branky po rohových kopech je zatraceně hodně. „Je to těžké. Víme, že nás čekají zápasy, které rozhoduje jedna chyba. Ty jsou o osobní zodpovědnosti. Jenže stačí, když to pouze jeden člověk vypustí nebo podcení, a je to špatné. Stejně jako dnes," pokračoval dál v rozboru utkání rodák z Čeladné, který ve 14. minutě vyrovnal na 1:1.

„Mikula odkopával balon a trefil Ficka. Míč se pak odrazil přímo ke mně a já šel z úhlu sám na gólmana. Dal jsem to kolem něho a byl z toho šťastný gól. Myslel jsem, že nás nakopne, ale bohužel," klopil zrak šestadvacetiletý útočník, pro kterého šlo o jeho vůbec první zásah v druhé nejvyšší soutěži za Slezský FC. „Jsem rád, že jsem dal konečně první gól v Opavě, ale mrzí mě, že nám nepřinesl body," doplnil vytáhlý forvard.

Ten nastoupil v základu poprvé od prvního jarního kola. K bodovému zisku ale Opavě stejně nepomohl, a tak se není čemu divit, že po konci utkání hráči a realizační tým museli absolvovat diskuzi s naštvanými fanoušky. „Fanouškům vadí, jak hrajeme, a ani se jim nedivím. Oni nám jsou schopni odpustit porážku, ale ne to, když šetříme krokem," poznamenal Hynek Prokeš a k následujícím bojům ve Fotbalové národní lize dodal:

„Nám je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Pro nás je každý zápas těžký. My prostě potřebujeme sbírat body a je jedno, odkud je dovezeme."

Jan Šimek