Markvartovice, které do krajského přeboru postoupily nakonec ze druhého místa v I.A třídě (skupinu A vyhrály o dva body Kobeřice), disponují velmi mladým kádrem, v němž jsou sice velezkušení Lubor Knapp či Martin Rozhon, ale jinak i v základní sestavě převládají hráči ve věku dvacet až dvaadvacet let.

„To byl náš cíl. Chtěli jsme totiž, aby se v Markvartovicích hrál běhavější fotbal. Aby se to mládí, které vychází z různých dorostů v okolí, v krajském přeboru mužů oklepalo. A myslím si, že pokud by tohle mužstvo zůstalo ještě chvilku pohromadě a třeba se vhodně doplnilo, že pak bude hrát víc než důstojnou roli," říká Ivo Müller, trenér Markvartovic.

Jeho tým se hlavně v zápasech na hřištích soupeřů prezentoval kvalitními a bodově hojně oceněnými výkony, na což však doma dokázal navázat pouze zřídkakdy. Aspoň co se týká bodového přírůstku.

„Ano, to byl kámen úrazu, to je důvod, proč máme v tabulce jen osmnáct bodů. Když si totiž vezmeme některé zápasy v domácím prostředí, pak jsme řadu z nich nezvládli i kvůli té menší zkušenosti, o které jsme se bavili před chvílí. Častokrát jsme dostávali branky po hloupých chybách a pak se mužstvo jen těžko zvedalo.

Naopak venku a to jsem říkal už po prvním kole, kdy jsme vyhráli v Petřkovicích to měl každý hostitel, který proti nám otevřel obranu, hodně těžké. Ono se to v podstatě projevilo ve všech zápasech mimo náš vlastní trávník. Domácí se pokaždé tlačili na naši půlku a nakonec to docela často skončilo tím, že jsme dali tři čtyři góly," zdůraznil Ivo Müller.

„Myslím si, že nový trenér na tom ještě více zapracuje a Markvartovice už nebudou týmem, který venku bere a doma rozdává," doplnil vzápětí informaci o ukončení čtyři a půl let dlouhé spolupráce.

„Pocity při odchodu nejsou ale určitě jednoduché. Když jsem totiž tady přišel, hrály Markvartovice I.B třídu, takže je vidět, že když tým hraje důstojnou roli o dvě soutěže výš, že se tady udělalo kus práce.

Ty kroky navíc byly postupné, po postupu do I.A třídy jsme si to v šesté nejvyšší soutěži svým způsobem odsloužili a nakonec jsme, byť z druhého místa, zaslouženě do krajského přeboru postoupili. A na podzim bylo podle mě na výkonech vidět, že Markvartovice do kraje patří. A že chybí jen kousek k tomu, aby se tady hrálo třeba do šestého místa," prohlásil.

Rozhodně však za sebou nezabouchl dveře. Určitě se na zápasech Markvartovic objeví, i když jen jako divák. „A věřte mi, že se na to těším. Rád se sem přijdu podívat. A budu jim držet palce, aby i na jaře sbírali body tak, aby z toho byla bezproblémová záchrana," dodal teď už bývalý trenér Markvartovic Ivo Müller.

Podzim Markvartovic

Výsledky: v Petřkovicích 3:0 (Knapp 3), doma s Břidličnou 2:4 (Kolenko 2), v Šenově 2:2 (Zbořil, Kolenko), doma s Českým Těšínem 1:1 (Kremzer), doma s Pustou Polomí 1:3 (Zbořil), v Polance 3:1 (Zbořil, Kolenko, Janoško), doma s Heřmanicemi 2:3 (Knapp, Zbořil), v Bohumíně 5:1 (Zbořil 2, Kremzer, Knapp, vlastní), doma s Krnovem 1:4 (Kolenko), v Kravařích 0:1, doma s Frýdlantem n. O. 1:2 (Knapp), v Kobeřicích 1:1 (Zbořil), ve Vendryni 4:2 (Zbořil 2, Liška, Matiášek), doma s Hájem ve Slezsku 4:3 (Zbořil 2, Kolenko, Janoško), v Dětmarovicích 1:3 (Zbořil), doma s Petřkovicemi 0:1.

Umístění: Markvartovice skončily na podzim na třináctém místě, když v šestnácti zápasech posbíraly 18 bodů. V tabulce pravdy jsou se šesti minusovými body rovněž třináctí. Před čtrnáctou Polankou mají k dobru dva body a na předposlední Kobeřice mají šestibodový náskok.

O tom, že Ajax není v tabulce krajského přeboru výš, se rozhodovalo především v domácích zápasech. Z osmi pokusů jich totiž hned šest prohrál, jednou remizoval a vyhrál pouze v duelu s Hájem ve Slezsku.

Naopak v tabulce venkovních zápasů je momentálně druhý za Petřkovicemi, z osmi zápasů jich polovinu vyhrál a k tomu přidal dvě remízy. Navíc dal na hřištích soupeřů 19 branek, což je nejvíc ze všech týmů.