„Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít bod, tak bychom jej asi brali, ale podle průběhu utkání si myslím, že jsme tady měli na to vyhrát," potvrdil Jakub Dohnálek. Opavští se do vedení dostali díky Sedláčkem proměněné penaltě a také domácí srovnali z pokutového kopu. Obě penalty ale byly dost sporné. „Obě byly celkem přísné. První ale byla odpískána správně a podle toho, co říkali kluci, sudí zapískal správně i tu druhou, kterou jsem ale neviděl," upřesnil rodák z Vítkova.

Slezané ve Zlíně dvakrát vedli, Fastav ale dokázal vždy vyrovnat. „Dvakrát jsme vedli a měli jsme na to vyhrát. Nevím, kde se utkání vyloženě lámalo, ale měli jsme zkrátka dostat o jeden gól méně. I Zlín měl však šance, takže je remíza, dá se říct, spravedlivá. Je to škoda, ale i bod je plusový, navíc z venku, takže ho bereme," pousmál se třiadvacetiletý fotbalista.

Opavská obrana je v úvodu soutěže podrobena kritice ze všech stran a za jeden z největších nešvarů defenzivy Slezského FC se dá pokládat bránění standardních situací. I ve Zlíně po jedné z nich inkasovali Opavští gól. „Ze standardek byli domácí opravdu nebezpeční. Mají vysoké hráče a ti se strašně těžko brání. Třeba takový Kroča má snad dva metry. Spoustu jsme jich ubránili, ale určitě to není ideální a budeme muset pokračovat v práci," ujistil defenzivní univerzál.

Trenérská premiéra se tedy Davidu Vavruškovi vydařila. Bod z horké zlínské půdy se dá považovat za úspěch. Dodal tedy nový kouč týmu tolik potřebný impuls, aby jej nastartoval? „Změna trenéra většinou oživením je, změní se klima v kabině a tréninky jsou jiné. Nyní jsme začali pod vedením nového kouče jistou práci, ve které budeme pokračovat. Výsledky se časem projeví a určitě přijdou i vítězství a bude to fungovat dobře," byl si jist defenzivní univerzál, který naposledy působil v trnavském Spartaku.

V něm ale přišel hořký konec, kdy vinou zranění přišel o smlouvu a musel makat na stavbě jako zedník.

Nyní se Jakub Dohnálek zdá být v pořádku a pomalu se dostává do zápasového rytmu. „Musím hlavně hrát. Co se týče zdraví, tak jsem stoprocentně v pořádku, což musím zaklepat. Je logické, že herní praxe mi ještě chybí, ale to je otázka několika zápasů. Zatím jsem rád, že hlavně hraju," poznamenal hráč, který se v Opavě pokouší restartovat svou kariéru.

Opavské fotbalisty přijela do Zlína jako tradičně povzbudit početná skupina fanoušků. Přes sto padesát příznivců ve žlutém vytvořilo družině trenéra Vavrušky doslova domácí prostředí. „Fanoušci byli vynikající, o nich se nedá říct nic jiného. Je fantastické, že i po tom domácím debaklu jich tady přijelo tolik," pěl na opavské fans chválu bývalý mládežnický reprezentant.

Může být kvalitní výkon Slezského FC ve Zlíně tím, na kterém se chytnou? „Myslím si, že jsme odehráli kvalitní zápas a od tohoto výkonu se určitě dá odpíchnout. Doufám, že kvalitu hry budeme posunovat dál, začne se nám dařit a pak určitě přijdou i vítězství," řekl Jakub Dohnálek a dodal: „Za týden nás čeká doma Bohemka, což nebude jednoduchý zápas, ale to není žadný. Před svými diváky ale prostě musíme získat tři body."

Jan Šimek