„Máme bod, ale mohli jsme mít tři. Škoda jednoho autu, po kterém jsme dostali vyrovnávací gól," klopí zrak Jakub Janetzký. Opavští vstoupili do utkání nebojácně a Dynamo přitlačili. „Byli jsme aktivní. Pak jsme sice měli pasáž, ve které nás domácí trochu zatlačili, ale první poločas byl z naší strany dobrý," myslí si teprve osmnáctiletý opavský středopolař.

Podobný průběh jako bezbranková první půle měl i druhý poločas. Jeho start znovu patřil Slezanům. „Měli jsme šance a dali gól. Pak jsme se bránili a nakonec inkasovali. Bylo to smolné, míč se odrážel a nakonec spadl do brány za Péťu Vaška," vrací se k trefě Kaloda odchovanec Slezského FC.

Právě on po hodině hry parádní průnikovou přihrávkou vysunul do sóla Jana Schaffartzika, který na Střeleckém ostrově otevřel skóre.

„Přebral jsem si balon a Schaffa tam nabíhal úplně sám, takže jsem mu to tam poslal," říká skromně mládežnický reprezentant. Opava dobře zahušťovala střed hřiště a třeba takový borec v dresu Dynama jako Jan Šimák si s nadsázkou řečeno takřka nekopl.

„Bylo to těžké, protože ve středu mají kvalitní záložníky. Dost se běhalo, ale dalo se to zvládnout," pokračuje velký talent. Na jihu Čech nechyběli ani opavští příznivci, kterých se v sektoru ukázalo odhadem něco kolem padesáti. „Fanoušci jsou skvělí. Taková dálka a oni přijedou ve velkém počtu. Fakt super," chválí podporu nejvěrnějších fans hráč s číslem 19 na dresu.

V sobotu hraje Opava doma v Městských sadech, kde vyzve Vlašim. „Doufám, že budeme mít tři body. Nic jiného nečekám," dodává na závěr Jakub Janetzký.

Jan Šimek