Po zápase si se spoluhráči užíval velkou fotbalovou euforii. „Jednoznačně můj nejkrásnější zápas v kariéře," culil se mládežnický reprezentant. „Ještě lepší jsem nikdy nehrál," dodal vzápětí.

Jeho velká chvíle přišla tři minuty před poločasem, kdy hlavou překonal zkušeného gólmana Petra Bolka. „Dostal jsem výborný balon, šlo jen o to trefit branku. Jsem za ni šťastný," pokračoval v pozápasovém ohlédnutí devatenáctiletý fotbalista.

Byl to jeho druhý gól proti ligistovi, trefil se totiž i do sítě Slovácka. „Těší mě, že mi to tam proti takovým týmům padá, ale hlavně super je ten výsledek. Porazili jsme Plzeň a to se nestává každý den," podotkl Jakub Janetzký.

Slezané šli do zápasu s pokorou, nikdo nečekal, že mohou dát Plzni čtyři branky. „Kdyby nám někdo před utkáním řekl, že postoupíme a dáme čtyři branky, asi bychom si klepali na čelo, ale jak vidíte, i sny se stávají skutečností," usmíval se odchovanec Slezského FC.

Opavu hnal na steč téměř vyprodaný stadion. „Ta atmosféra byla neskutečná, takovou jsem znal jen z vyprávění," řekl nadšeně Jakub Janetzký. Tomu, že může Opava uspět, začal věřit po vyrovnávací brance. „Když jsme vyrovnali, řekl jsem si, že by to mohlo jít. Za stavu 3:1 jsem věděl, že to zvládneme," zakončil krátké povídání jeden z opavských hrdinů, který by chtěl v dalším kole opět zvučného soupeře.