Dvacetiletý produkt renomované líhně olomoucké Sigmy se zatím s opavským klubem dohodl na půlročním hostování. Součástí smlouvy je ale i opce na následný přestup. Mladý fotbalista se zatím v přípravě nejeví špatně. V posledním přípravném zápase ho trenér Jan Baránek zkoušel i na levé straně zálohy, rodák z Hané ale utkání nedohrál.

„V běžném souboji jsem si poranil lehce koleno, o nic vážného ale nejde," pronesl dvacetiletý zadák. Společně se svým parťákem Petrem Vavříkem trenérské duo Jan Baránek Lubomír Hrabina zaujali. „Jsem rád, že zkouška dopadla dobře. Hlavně ať postoupíme," zdůrazňuje Jakub Můčka.

Během přípravných zápasů se Můčka objevil vedle obrany taky na levé záloze. „Kdybych si mohl vybrat, raději bych kopal v obraně, přece jenom v ní hraju od svých patnácti," pousmál se Jakub Můčka. O svém místu v týmu se zatím s trenérem ještě detailněji nebavil. „Je ještě i brzy, jsme stále ve fázi zkoušení," poznamenal rodák z Hané.

Ke své šanci na základní sestavu říká: „Všechno je jenom a jenom o výkonech. Když nehrajete dobře, zákonitě v sestavě nebudete mít místo."

Ještě na podzim byl členem sigmácké rodiny a právě béčko Olomouce vede MSFL před jeho Opavou. „S klukama z Olomouce jsem stále ve spojení, ale tabulku v MSFL neřešíme," tvrdí Můčka. „Navíc Sigma má nyní jiné starosti. V poslední době bývá často na titulních stránkách sportu," směje se mladý fotbalista.

Vzápětí ale zvážní. „Kádr béčka prošel obměnou, mají nového trenéra, do týmu posunuli pět mladých kluků, nemyslím si, že by se za každou cenu chtěli rvát o postup," přichází se svým postřehem znalec olomouckého prostředí.

Jakub Můčka prošel věhlasnou mládežnickou základnou Olomouce, zákonitě má v sobě vypěstované návyky charakterizující sigmácký fotbal. V Opavě si svým způsobem musí přeorientovat na něco jiného.

„Pan trenér Karel Brückner tvrdil, že fotbal je složitá hra. Já si dovolím oponovat, určitě má své složitosti, ale vždy vyhraje ten, kdo dá více gólů. Co se týče mé adaptace v Opavě, v ničem problém nevidím," říká klidným hlasem nový člen opavské defenzivy.

Opavě se zatím výsledkově v přípravě daří. Má i skalpy účastníků Fotbalové národní ligy Frýdku-Místku a Zlína. „Není to špatné, ale stále si na sebe zvykáme, sestava se často mění, což je v přípravě logické. Avšak celkově si myslím, že tým špatný nemáme," míní Jakub Můčka, který má v Opavě zatím podepsaný půlroční kontrakt.

„Teď musíme postoupit, to je hlavní cíl. Já osobně tady chci zůstat i poté, v Opavě se mi líbí," doplňuje odchovanec olomoucké Sigmy, který není ve slezské metropoli jediným Hanákem. Společnost mu dělá masér Tomáš Andrés, obránce Petr Vavřík a útočník Petr Nekuda, za Sigmu v minulosti nastupoval i Tomáš Komenda.