Opavským vstup do domácího zápasu jako tradičně nevyšel a už po třiadvaceti minutách prohrávali 0:2.

„Prvnímu gólu předcházel přetažený centr, který hostující hráč vrátil do vápna a druhou branku jsme dostali opět ze standardky. Bráníme je osobně, ale stejně se to tam nějak Koudymu (Radek Kuděla pozn. red.) zapletlo pod nohy. Myslím si, že svou roli hrála i smůla," řekl na úvod Jakub Swiech.

Nakonec z toho byl pro Slezský FC pořádný kouř. „1:4 vypadá hrozně, ale dvě branky jsme dostali v závěru, kdy jsme se enormně snažili dát gól. Jak řekl trenér, jsme ve formě učení, máme zažitý jiný styl a musíme počkat, až si to sedne. Musíme se poučit z chyb a začít sbírat body, abychom Opavu dostali tam, kam patří," měl jasno mladý opavský obránce.

Do druhého poločasu vstupovali Slezané s jasným cílem. Přitlačit soupeře a co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. „Chtěli jsme je zatlačit, hrát po stranách a posílat centry do vápna, protože střed byl přehuštěný. Ze standardky se trefil Zdena (Zdeněk Partyš pozn. red.), ale pak nám už začaly docházet síly. Přece jen hrajeme do plných, soupeř brání, hraje svou hru a vyčkává na brejky," posunul se dál 185 cm vysoký fotbalista.

„S výsledkem 0:2 se vždycky dá něco dělat. Zápas nebyl ztracený. Potřebovali jsme dát rychlou kontaktní branku a se štěstím tam mohla spadnout i druhá. První dva góly ale hru hodně poznamenaly," přiznal Jakub Swiech, pro kterého šlo o domácí premiéru v letošní sezoně. „Sám sebe hodnotit nebudu, na to jsou druzí. Já jsem rád za každou chvilku, co jsem na hřišti. I když jsem klukům zrovna moc nepomohl," klopil zrak teprve dvacetiletý zadák.

Opavský odchovanec se vyjádřil také ke změně trenéra: „Do kabiny přišel nový impuls. Každý hráč se chce předvést, je to pro nás nová motivace. I ten úplně poslední náhradník se může trenérovi zalíbit a hrát. Začalo se úplně od podlahy. Tréninky jsou jiné, mluvíme spolu. Víme, v jaké jsme situaci, a za každou cenu se z ní musíme dostat," tvrdil odhodlaně rodák z Opavy.

V předehrávce dalšího kola zajíždí žluto-modří na půdu Znojma, kde to jednoduché nebude, což ale v současné situaci není pro Opavu nikde. „Musíme sbírat body, nutně je potřebujeme. Znojmo hraje dobře v bloku a budeme hrát do plných, což nám moc nesvědčí, ale musíme bojovat," uzavřel Jakub Swiech.

Jan Šimek