V kádru máte dvě nové tváře, Tomáše Jursu z Teplic s Adamem Kušnerem, který hrával divizi v Hranicích. Co byste řekl na jejich adresu?

Každý hráč je trochu z jiného soudku. Kušner bude pokračovat v tom, co začal v prosinci, s tím, že dostane půl roku šanci. Buď se prosadí přímo do áčka, nebo bude nastupovat za rezervu v MSFL.

Typ hráče, jako je on, tady momentálně není. To znamená vysoký, důrazný, silový typ útočníka. Uvidíme, jak na tom bude s koncovkou, jestli se prosadí a bude na něm vidět posun. Pak se z něj stane hráč, který může v Opavě hrát pravidelně.

Jursa prošel kluby, nějaké zkušenosti má, očekávám, že se bude prosazovat do základní sestavy, s tím tady přišel.

Do prvního týmu jste přeřadil dva hráče z béčka, Macíčka s Lavrovičem, a Janetzkého z devatenáctky…

Janetzký byl s námi v přípravě v létě, prokázal určitě kvality. Tehdy to byl pro něj velký skok, navíc dorost hraje taky kvalitní soutěž, s ním měl zápasové vytížení daleko větší. Teď je o půl roku zkušenější a ví, do čeho jde. Pokud by se prosazoval stejně jako v létě nebo více, tak bychom zvažovali, zda si ho necháme v áčku, naskakoval by u nás a hrál třetí ligu za béčko.

Nechceme oslabovat dorost, ale na druhé straně proč zastavovat růst kluka? Když bude mít na to, aby hrál mužský fotbal, tak je pro něj daleko lepší nastupovat v sedmnácti osmnácti za muže. Pokud na to bude mít, tak je nesmysl, aby hrál za dorost.

Ještě k těm dvěma klukům z béčka dostali šanci, protože si o ni řekli svými výkony, navíc také prošli opavskou mládeží.

A co další posily?

Máme něco rozjednaného, ale konkrétní jména prozrazovat nechci. Nevíme, co se s těmi hráči stane. Navíc jsme udělali docela dost změn v létě, takže do toho nyní nějak moc zasahovat nechceme. Čekáme, jak to dopadne se Ševčíkem v Olomouci.

(čtěte také: Petr Vašek trénuje se Slezským FC)

Jeho služeb jste se nevzdali?

Ne. Je to hráč, který tady zapadl, a líbilo se mu u nás. Pokud by se v Olomouci neprosadil a chtěl by někde pokračovat, byl bych rád, aby to byla Opava. Pak by se vidělo, jaké by byly možnosti, aby se stal natrvalo hráčem Opavy.

Letos byl u Baránků hektický konec roku, syn vám přestoupil do Plzně, radil jste mu?

Samozřejmě jsem mu k tomu něco řekl. Je to jeho další posun v kariéře. Má jednadvacet let a není už tak mladý na to, aby se pořád někde učil. Bude mít nějakou rozkoukávací dobu a poté se ukáže, zda jeho výkonnost je taková, že tento velký přestup zvládne.

V souvislosti s jeho osobou se hovořilo i o Spartě. Tu jste mu nedoporučoval?

Probírali jsme to spolu. Sparta je specifická v tom, že za prvé přestup Baník - Sparta je v určitých věcech složitější a za druhé si myslím, že v Plzni má větší šanci hrát.