Zápas nabídl zajímavou podívanou. Farského chvíle přišla po standardní situaci, kdy se důrazný stoper trefil z nulového úhlu. „Trenér mi říká, ať to chodím zavírat na zadní tyč. Teď se to vyplatilo," smál se po utkání šťastný střelec.

Opava už před tímto gólem měla šance. Brankáře Viktorie ve dvou případech zachraňovala branková konstrukce. „Je to škoda, že jsme nedali gól dříve. Plzeň sice dostala trojku, ale v některých pasážích utkání nás dostávala pod tlak. Naštěstí nás držel brankář Lasák," podotkl Jan Farský.

Domácí podruhé udeřili hned na začátku druhého poločasu. Matěj Helebrand byl úspěšný po standardní situaci. „Velmi důležitý gól, naše sebevědomí šlo nahoru. Je vidět, že standardky máme dobře nacvičené," poznamenal sedmnáctiletý obránce.

Opavští v jarních zápasech dokazují, že to se záchranou myslí vážně. „Pokud budeme takhle hrát i v dalších utkáních, tak se zachráníme," má jasno Jan Farský. „Teď hostíme Hradec Králové, bude to zápas o šest bodů," konstatuje opora Slezského FC.

Jan Farský posílil opavskou kabinu v zimní přestávce. „Jsem tady spokojený. Angažmá beru jako posun v kariéře. Mohu hrát nejvyšší dorosteneckou soutěž a zviditelnit se," řekl Jan Farský.

Opavský fanoušek příjmení Farský dobře zná. Vždyť v dobách největší slávy tehdejšího Kaučuku oblékal Ivo Farský opavský dres, památný je jeho gól „od pokladen" do sítě Sparty. „Vím o tom, koukal jsem i ve VIP na fotky. Ale do rodiny asi nejsme," zakončil s úsměvem pilíř obrany SFC.