Jan Janoš: Škola má před fotbalem přednost

Fotbalisté divizního Dolního Benešova za sebou mají velmi smolné domácí utkání s Havířovem, které prohráli 1:2 po gólu z nastaveného času. Plnou porci devadesáti minut odehrál také křídelník Jan Janoš.

29.4.2015 4

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Na branku Wojnara ze šesté minuty stačil velmi rychle zareagovat Ondřej Adamík, jenž měl také další příležitosti.

„První poločas byl podle mého soudu poměrně vyrovnaný. Mohli jsme dát další branky, ale byla to doslova kopaná. V tom druhém měl Ondra Adamík velkou možnost ke skórování, jenže nedal a soupeř potrestal naši chybu ze samého závěru zápasu," poznamenal už zmíněný Jan Janoš.

Společně s ním jsme se ohlédli i za rozhodujícím gólem, jenž se dá označit za trochu kuriózní. Havířov hráčům Dolního Benešova v rámci fair play vrátil balon. Domácí tedy zahrávali aut, jenže ztratili míč a Indiáni udeřili.

Na hřišti nechyběl ani hrající trenér a bývalý záložník Baníku či Sparty Miroslav Matušovič: „Nemyslím si, že by nám dělal nějaké vážné problémy. Spíš dokázal kluky z Havířova vyhecovat a vyburcovat na maximum."

Křídelník Janoš si na divizi stále zvyká. Do Dolního Benešova přišel v zimě z Bohuslavic, které brázdí vody I. B třídy. „Skok je to velký. Je to poznat hlavně na rychlosti. Člověk nemá tolik času na přemýšlení. Po fyzické stránce to zvládám bez problémů, jen to bude chtít dopilovat nějaké jiné věci," posunul se dále.

I když za Bohuslavice nenastupuje, s mužstvem je v kontaktu, a pokud mu to čas dovolí, chodí sledovat zápasy místního áčka i béčka. Sám totiž z této obce pochází a v klubu trénuje malé žáčky. Fotbal musí skloubit s vysokou školou, jelikož studuje fyzioterapii v Ostravě.

„Je to hodně těžké, protože stíhám akorát tréninky v pátek večer. Škola má u mě rozhodně přednost před fotbalem," vysvětloval Jan Janoš, jenž se na závěr alespoň v krátkosti zamyslel nad příštím soupeřem svého týmu, kterým se stane vedoucí celek divize z Vítkovic:

„Nevím, co od nich můžeme očekávat, ale snad se nám je podaří potrápit. Vím, že za ně nastupuje Martin Václavek. Ten hrál také za Benešov."

Autor: Petr Dušek