VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jan Nezmar: Na ředitelské křeslo si budu zvykat dlouho

Opava /ROZHOVOR, VIDEO/ - Na úplně novou roli si čerstvě zvyká Jan Nezmar. Rodák z Hlavnice se totiž nedávno stal v pětatřiceti letech sportovním ředitelem Slovanu Liberec. Ze dne na den vyměnil hráčskou kabinu za kožené křeslo. Do své nové role skočil po hlavě, bojuje s časem a dobře ví, že má před sebou první těžký úkol znovu oživit úřadujícího mistra, který neprožil zrovna idylický podzim.

7.1.2013
SDÍLEJ:

Jan Nezmar ještě jako opora Liberce.Foto: DENÍK / Jaroslav Appeltauer

Na severu Čech si od nového sportovního ředitele docela dost slibují a oprávněně, ti kdo ho znají, vědí, že Jan Nezmar byl dříčem na hřišti a je i dříčem mimo něj. Majiteli Slovanu Ludvíku Karlovi předložil koncepci, kterou se chce řídit.

Hned se blýskl také zajímavým přestupem, když ze švýcarské Basileje přivedl bývalého reprezentanta Radoslava Kováče. Není to tak dávno, co opavští fanoušci skloňovali jeho jméno v souvislosti se Slezským FC. Jak dokazuje následující rozhovor, úplné scifi to nebylo. Jan Nezmar o Opavě uvažoval. „Konkrétní nabídku jsem ale nedostal," říká pětatřicetiletý ředitel libereckého Slovanu.

I když hráčskou kariéru pověsil na hřebík, hraní úplně nebalí. Dokonce se mu splní sen, když v jarní části vyrazí na své první opravdové zahraniční angažmá do páté německé ligy.

Honzo, už jste si zvykl na ředitelské křeslo?

(úsměv) Na to si budu zvykat dlouho. Je to opravdu něco jiného. Teď jsem trefil pro nás, pro management, to nejpernější období. Nám se stejně jako Opavě nepovedla podzimní část sezony, a proto musíme hodně zabrat a znovu poskládat první mužstvo, což je samozřejmě složité, protože na to jsme plně připraveni nebyli.

V létě pod vlivem euforie jsme bohužel udělali spoustu chyb, co se týče přestupové politiky a chvíli nás to bude ještě dobíhat.

Od Liberce čekají výsledky, vždyť je to úřadující mistr ligy…

Věřím, že se nám podaří tým poskládat správně, tak, aby na jaře bylo vidět velké zlepšení a hlavně kostra mužstva do budoucna. Potom přijdou na řadu takové ty věci, co se týče filozofie a koncepce, kterou jsem představil našemu vedení, která obnáší to, jak by práce sportovního ředitele vypadala. Myslím si, že je to daleko širší než jen každého půlroku nakupovat nebo prodávat hráče.

Já si dovedu představit budování klubu odspodu, to znamená od akademie, od vytvoření podmínek pro kluky, poskládání co nejkvalitnějšího trenérského týmu. Potom takové ty věci návazné jako zdravotnická péče od nejmenších kluků až po áčko. Určitě budeme muset hodně zapracovat na skautském úseku, nemůžeme se spoléhat každý půlrok na to, zda nám manažeři doporučí nebo nedoporučí správného hráče, protože většinou tam jsou subjektivní vlivy, ne vždy k prospěchu klubu.

To jsou všechno věci, které by měly předcházet hektickému doplňování kádru každý půlrok. Základem musí být vždy dobře šlapající akademie, kde funguje co největší množství kvalitních hráčů, anebo systematické doplňování jednotlivých týmů v oblasti dorostu, juniorky až po to první mužstvo.

Vaším prvním velkým činem je příchod zkušeného Radoslava Kováče. Není to trochu odklon od koncepční práce, navíc se určitě nebude jednat o levnou záležitost…

Myslím, že přesně zapadající. Ono to samozřejmě vypadá, že hráč, který ve třiatřiceti letech přijde ze zahraničí, nekoresponduje s koncepcí a filozofií klubu a výchovou mladých kluků. Jenomže mladí musí také vedle někoho vyrůstat, od někoho se moci učit. Jde o to, aby kostra prvního týmu byla co nejkvalitnější a zdravá, aby takoví hráči jako Radek mohli své zkušenosti ze zahraničních angažmá mladým předávat. Je strašně důležité takovouto kostru poskládat.

Dá se říci, že jste Radkem Kováčem nasadil laťku hodně vysoko…

To ukáže až čas. Já věřím, že to bude majstrštyk, jak se říká. Je pravdou, že na jeho příchodu jsem se podílel významnou měrou, a to i proto, že se s Radkem znám i osobně. Mohl jsem mu představit, jak klub bude do budoucna fungovat, a to ho chytlo. Nastínil jsem mu, jaká bude jeho role v týmu. Radek chtěl v Liberci v takovéto .pozici působit.

Přichází jako kvalitní hráč a vychovatel mladých kluků a předavatel zkušeností. To ho hodně oslovilo. Věřím, že tuto roli bude umět naplňovat. Věřím, že i další plány, co se týče dostavby prvního mužstva nebo juniorky, se povedou a budou k prospěchu.

Nová role v libereckém Slovanu vám asi zabere podstatně více času, než jak tomu bylo za aktivního hraní…

(usměje se) O mnoho více. Co skončila sezona a oficiálně jsem se stal sportovním ředitelem se všemi pravomocemi a kompetencemi, jsem neustále na telefonu, neustále někde cestuji a jednám, mejluju. Probíhají různé kontakty. Uvnitř klubu se začínají dít systémové změny. Budujeme například ordinaci, musí se sestavit zdravotní systém fungující podle určitých pravidel, aby to bylo efektivní. Já bych chtěl, aby ve všech činnostech, které budu zaštitovat, se prolínaly dvě věci, což je náročnost a efektivita.

Během podzimní části opavští fanoušci několikrát protestovali. Jejich přáním byl váš návrat, a to přímo do vedení Slezského FC. Doneslo se to až k vám do Liberce?

Samozřejmě, že se to ke mně doneslo. Navíc to bylo v období, ve kterém já jsem nebyl definitivně dohodnut na práci v Liberci. Probíhala určitá jednání, jak by má práce ve Slovanu mohla vypadat. Představil jsem svou koncepci, ale abych ji mohl naplňovat, tak jsem k ní potřeboval pravomoce, kompetence a na těch jsme se neuměli dohodnout. Na tom jak bude všechno fungovat a podobně.

I proto mohla být Opava varianta dalšího mého působení, nicméně upřímně mohu říci, že žádnou oficiální nabídku ze Slezského FC jsem nedostal, takže to bylo asi spíše na bázi přání fanoušků.

Může nyní nějak profitovat Opava z toho, že vládnete Liberci?

Já myslím, že ano. My jsme to už trochu nakousli, zatím sice jenom po telefonu. Slovan Liberec potřebuje mít nějakou korektní spolupráci s týmem druhé ligy. Máme farmu, která působí v České Lípě, což je třetí liga, kde máme spoustu kluků, kteří třetí největší soutěž přerostli, a byla by škoda, kdyby u nás seděli na lavičce nebo hráli juniorskou soutěž.

Navíc my máme juniorku na něco jiného, tak aby za ni hráli naší dorostenci. I proto věřím, že se nám podaří dohodnout smysluplnou spolupráci právě třeba s Opavou. S tím, že kluci, které máme a kteří nebudou mít v kádru áčka dostatečné vytížení, budou schopni pomoci třeba Opavě nebo jinému druholigovému mužstvu, a to by mohla být dobrá cesta.

Co dvě opavské ovečky v Liberci, Coufal s Hadaščokem? Jak se jim vede?

Mám oba pod dohledem. Vojtu už delší dobu. Dokázal, že může hrát první ligu, věřím, že i jeho pozice bude čím dál výraznější. U Coufala osobně předpokládám i podle toho jak pracuje a posouvá se výkonnostně, že by daleko výrazněji mohl promlouvat do prvního mužstva, a věřím, že bude ve velice krátké době schopen se stát i základním kamenem prvního mužstva.

Krom těchto dvou za juniorku nastupuje další produkt opavské líhně Dydowicz…

Udělal velký posun, sledoval jsem pečlivě zápasy juniorky i některé dorostu, za který hrával. Nyní s trenérem zvažujeme, že by nakoukl i do přípravy prvního mužstva v zimní přestávce.

Jak to tak vypadá, vy už jste natvrdo zaháčkován v Liberci. Ale co váš opavský obchod, bude fungovat dál?

Obchod už není můj, je táty, který se o něj plně stará. Samozřejmě jsem mu svými kontakty nápomocen, koneckonců funguje i spolupráce s Opavou. Poslední půl rok je v obchodě nové zboží, nové značky a já věřím, že to bude fungovat a že budeme dobrým servismenem i pro Opavu a radost z toho budou mít i opavští fanoušci, protože dresy jsou krásné a i další věci jsme schopni zabezpečit.

Za tu dobu, co obchod funguje, si podle mě udělal dobré jméno ve fotbalovém prostředí okolo Opavy a doufám, že klubům od okresních soutěži až třeba po divize budeme schopni dát dobrý servis.

Poslední otázka směřuje k vašemu hraní. Kopačky už visí na hřebíku nebo ještě ne? A co třeba zahrát si ještě za Hlavnici…

Fotbal by mi hodně chyběl. Hlavnice se nabízí velmi, jenomže technicky to skoro není možné. V téhleté chvíli jsem si dal čas na osahání nové práce a uvidím skrz leden, jak se to bude vyvíjet. Už jsem dostal několik nabídek z okolí Liberce. Potřebuji vědět, že to bude dávat smysl pro mě, že pro tým budu platný, že klukům nebude vadit, že nebudu s nimi moc chodit na tréninky.

Nyní mám dokonce nabídku na své první opravdové zahraniční angažmá do Německa. Jedná se o tým páté ligy Neugersdorf, hrají tam už i někteří kluci z Liberce. Musím přiznat, že tamější prostředí mě hodně oslovilo, protože lidi se tam fotbalem baví. Je tam hodně ambiciózní majitel, který by chtěl nyní uspět v německém poháru, kde se dostali až do jarních odvet a z tohoto důvodu mě i oslovili, zda bych tam na jaro nepřišel na výpomoc.

Autor: Roman Brhel

7.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Řídící pracovníci v oblasti hospodaření s majetkem 30 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti hospodaření s majetkem státu a organizací hlavní inženýr -ka. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Janků Kateřina Ing., tel.: 733 678 252. Prvotní kontakt pouze na e-mail: katerina.janku@msa.cz., VŠ vzdělání v technickém nebo příbuzném oboru, předchozí praxe na podobné pozici min. 2 roky, anglický jazyk výhodou.. , Pracoviště Dolní Benešov, nástup dle dohody., Hlavní činnosti:, - hlavní inženýr pro oblasti správy a údržby budov, správy a údržby strojů a zařízení, energetiky , - odpovědnost za technická řešení v rámci svěřených oblastí a s nimi souvisejících investic, - vedení projektů ve výše uvedených oblastech , - příprava, kontrola a optimalizace rozpočtu ve svěřených oblastech, - řízení a motivace týmu zaměstnanců, - spolupráce s projektanty a dodavateli, koordinace prací. Pracoviště: Msa, a.s., Hlučínská, č.p. 641, 747 22 Dolní Benešov. Informace: Kateřina Janků, +420 733 678 252.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 105 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE divize Strojírna. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Tůmová Lenka Ing., tel.: 553 872 173, 731 607 906, e-mail: tumova@ostroj.cz., ZŠ, jeřábnický a vazačský průkaz podmínkou, samostatnost a flexibilita., Náplň práce: obsluha mostového jeřábu, provádí běžnou údržbu, provádí minipulaci s materiálem a dílci. , Očkování proti chřipce, poukázky na zdravotní prevenci, sportovní a kulturní aktivity, sportovní a společenské akce společnosti., Pracoviště Opava, nástup ihned,. Pracoviště: Ostroj a.s., Těšínská, č.p. 1586, 746 01 Opava 1. Informace: Lenka Tůmová, +420 553 872 173.

Právo - Právo Právník 23 000 Kč

Podnikoví právníci PRÁVNÍK, PRÁVNIČKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Ohnhäuserová Alena Ing., tel.: 950 179 114 - vám sdělí případné dotazy. , Generální inspektor Státního úřadu inspekce práce vyhlašuje podle ust. § 24 odst. 6 zákona , č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o státní službě"), výběrové řízení na služební místo právníka Státního úřadu inspekce práce , se sídlem v Opavě. , VŠ právní vzdělání získané absolvováním magisterského studijního programu ve studijním oboru Právo., Místo výkonu práce: Opava, Kolářská 451/13. , Základní činností vykonávanou na tomto služebním místě je správní rozhodování při výkonu působnosti oblastního inspektorátu práce., Žadatel podá služebnímu orgánu, tzn. generálnímu inspektorovi Státního úřadu inspekce práce na základě § 24 odst. 3 a 4 zákona o státní službě:, a) pokud není státním zaměstnancem ve služebním poměru podle zákona o státní službě - žádost o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo (dále jen žádost),, b) pokud je státním zaměstnancem ve služebním poměru podle zákona o státní službě - žádost o zařazení na služební místo (dále jen žádost)., Žádost musí dále obsahovat údaje podle § 37 odst. 2 zákona číslo 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (jméno, příjmení, datum narození uchazeče, adresu jeho trvalého pobytu, příp. jinou adresu pro doručování, označení služebního orgánu, jemuž je určena),, a musí být žadatelem podepsána. , Žádost se podává v českém jazyce a k žádosti žadatel přiloží:, a) Pokud žadatel nezaškrtl a nedoplnil čestná prohlášení uvedená ve formuláři žádosti a údaje pro získání výpisu z Rejstříku trestů uvedené ve formuláři žádosti, přiloží k žádosti příslušné listiny specifikované v tomto oznámení v bodech 1a) až 1f). , b) Pokud žadatel nezaškrtl a nedoplnil čestné prohlášení o dosaženém vzdělání uvedené ve formuláři žádosti o požadované odborné zaměření vzdělání, přiloží k žádosti příslušné listiny specifikované v tomto oznámení v bodě 2). , c) Strukturovaný profesní životopis, d) Motivační dopis , , Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 3. srpna 2018, tj. v této lhůtě zaslané generálnímu inspektorovi Státního úřadu inspekce práce prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu: Státní úřad inspekce práce, Kolářská 451/13, 746 01 Opava, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě podepsanou uznávaným elektronickým podpisem na adresu elektronické pošty služebního úřadu epodatelna@suip.cz nebo prostřednictvím datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: cmwaazf)., Obálka, resp. datová zpráva obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: "Neotvírat" a slovy "Výběrové řízení č. j. 5094/1.10/18 na služební místo právníka Státního úřadu inspekce práce se sídlem v Opavě".. Pracoviště: Státní úřad inspekce práce, Kolářská, č.p. 451, 746 01 Opava 1. Informace: Alena Ohnhäuserová, +420 950 179 114.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 74 Kč

Ostatní zahradníci a pěstitelé v zahradnických školkách POMOCNÝ PRACOVNÍK/CE PRO ÚDRŽBU AREÁLU. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Schwarz Antonín, e-mail: schwarz@detskyranc.info. Na uvedený e-mail zašlete životopis, kontakt pouze e-mailem. Vhodní kandidáti budou vyzváni telefonicky k osobnímu pohovoru. Prosíme nechodit na pracoviště, ani netelefonovat., Požadujeme: čistý trestní rejstřík, kladný vztah k práci a ke zvířatům (koním). Samostatnost a schopnost běžné údržby zahradnické techniky. Vhodné jako brigáda pro důchodce., Pracoviště: Dětský ranč Hlučín, nástup dle dohody., Náplň práce: práce se zahradní technikou, práce s traktorem na trávu, ruční sekačkou, křovinořezem, traktorovým manipulátorem, údržba zeleně, trávníků, keřů, stromů, sezónní práce v areálu.. Pracoviště: Dětský ranč hlučín z.s., Celní, č.p. 1996, 748 01 Hlučín. Informace: Antonín Schwarz, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kapitán Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek.

Kolínek: Svému týmu jsem věřil

Ilustrační foto

Hlučínu se rýsuje kádr na sezonu

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
dnes 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 14:19

Rekord za vysněnou posilu. Slavia za Olayinku vysázela 83 milionů

Rychlý tank, který je navíc šikovný s míčem. Takovou pověst si v českém fotbale získal Peter Olayinka. Teď ji má potvrdit. Stal se novou (a rekordní) posilou pražské Slavie.

dnes 08:29

Někdejší penaltový mág Poštulka: Na Hradec nedám dopustit

Má šest titulů se Spartou, zažil velké bitvy v evropských pohárech, připsal si sedm startů za reprezentační áčko a je členem Klubu ligových brankářů. Tomáš Poštulka nicméně řadí v bohaté fotbalové kariéře stejně vysoko i povedenou etapu v Hradci Králové.

Žlutá lavina z Opavy se předvedla na Letné aneb fotbal asi žerete hodně, co

Tak dlouho na to fanoušci Slezského FC čekali. V sobotu se dočkali. Po třinácti letech, kdy jejich milovaný klub paběrkoval v krajském přeboru, MSFL nebo druhé lize, totiž vyrazili podpořit opavské fotbalisty na prvoligový zápas.

VIDEO: Ohlasy po prohraném zápase na Letné

Opavští fotbalisté včera dlouho bojovali a bodový úspěch na hřišti jednoho z favoritů celé ligy. Přinášíme Vám hodnocení zápasu ústy Dominika Simerského, Vojtěcha Šroma a samozřejmě trenéra Romana Skuhravého.

Opava dřela, výhru ale slaví Sparta

Nováček FORTUNA:LIGY z Opavy sice se Spartou prohrál 2:0. Slezané ale rozhodně na Letné nezanechali špatný dojem. Srazila je až dalekonosná rána Kangy, druhou branku pak přidal za přispění teče Tetteh. Velký obdiv ale zaslouží opavští fanoušci, kterých do hlavního města přicestovalo něco okolo patnácti stovek.  

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
2. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
3. Bohemians Praha 1905 1 1 0 0 2:1 3
4. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
5. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
6. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
7. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
11. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT