„Byl to poslední zápas a věděli jsme, že přijede dobrý soupeř. Chtěli jsme stoprocentně vyhrát, abychom udrželi sérii bez prohry a přezimovali na prvním místě. Bohužel se nám to ale nepovedlo, takže utkání hodnotím negativně," pustil se do zápasového hodnocení Jan Schaffartzik.

Olomouc přijela bez posil z áčka, ale ani tak nehrála vůbec špatně. „Hrál první s druhým a nebyl to špatný zápas. My jsme pár šancí měli, ale bránu jsme pořádně neohrozili. Chyběla nám finálka. Předfinální fáze byla ještě jakž takž dobrá, ale ta finální byla hodně špatná," klopil zrak opavský odchovanec.

Ten se po půlhodině hry dostal snad do největší šance Opavy v celém zápase. Na kraji vápna si zasekl míč, obešel obránce a rázem stál sám před gólmanem Reichlem. Místo tolik očekáváné střely ale volil přihrávku na spoluhráče, kterou zachytil hostující Svozil.

„Měl jsem to vyhodnotit jako střelu. Spoluhráč říkal, že je volný, takže jsem mu chtěl nahrát do lepší pozice. Měl jsem ale vypálit, je to moje chyba," sypal si popel na hlavu pětadvacetiletý hráč.

Podzimní sezóna Opavy se vcelku vydařila. Když přihlédneme k faktu, že se prakticky celé mužstvo dávalo dohromady v létě, je druhé místo tabulky dobrým odrazovým můstkem do jarní části.

„Je to polovina sezony, chtěli jsme být první, ale prohráli jsme. Podzim se hodnotí teď po této porážce negativně, protože jsme chtěli být první. Rozhodně to ale není na složení zbraní. Roli v tom hrají i ty tři remízy. Kdybychom aspoň jedno z těch utkání vyhráli, máme nyní alespoň nějaký náskok," pokrčil rameny velký univerzál, který se vypracoval v oporu Baránkova výběru.

Pozitivem může být, že fotbalisté Slezského FC nemohou přes zimu usnout na vavřínech, jak by se mohlo stát v případě velkého bodového náskoku na čele. Nyní musí o výsluní stále bojovat. „Pořád je co zlepšovat, i kdybychom byli stále první. Nejsme takový tým, který by dokázal převálcovat každého, takže je na čem pracovat. V zimě se ale všechno ustálí a bude to dobré," byl přesvědčen Jan Schaffartzik.

Jan Šimek