„Do utkání jsme chtěli jako vždy dát všechno. Hlavní bylo nacvičit si nějaké situace a zkusit si hrát na trávě, protože jsme dosud byli pořád na umělce. Je potřeba si přírodní povrch před prvním jarním kolem vyzkoušet. Utkání se nám povedlo herně i gólově," soudí právě Jan Schaffartzik.

Mužstvo z malé slovenské vesničky Borčice útočí na postup do nejvyšší soutěže a v kádru má bývalé reprezentanty jako Hanzela, Nováka či Juraje Halenára. Je tedy jasné, že finanční možnosti klubu jsou na vysoké úrovni.

„Vůbec nevím, jaká tam jsou jména. Akorát vím, že hrál Štrbák, který byl tady v Opavě. Možná ještě Halenár, ale vůbec jsem se nekoukal, kdo za ně hraje. Pro mě to byl klasický přípravný zápas," tvrdí rychlonohý fotbalista.

Slezané v rozmezí necelých deseti minut v první půli třikrát udeřili a psychicky srazili svého soupeře. Navíc opavské branky nebyly žádné upracované šmudly, ale padly po pěkných kombinacích. „Nebyly to žádné trmy vrmy. Byly to pěkné akce a góly. I když to ale tak dobře dopadlo, pořád máme co ladit," uvědomuje si Schaffartzik.

Ten na startu druhého poločasu přidal čtvrtý zásah Opavy. „Nejdřív jsem chtěl nacentrovat, pak se míč odrazil zpátky ke mně. Z lajny jsem to chtěl dávat nějak před bránu a gólman si balon srazil. Hlavně jsem chtěl něco trefit, ať je to vlastní gól, nebo se míč nějak odrazí," usmívá se.

Jarní část sezony se kvapem blíží, prvním opavským soupeřem bude už v sobotu Vlašim. „Tam to bude hlavně o bojovnosti. Nevím, jaká bude plocha. Jestli bude hřiště hrbolaté a tak dále. Na kombinační fotbal asi zapomeneme, bude to spíš boj," myslí si osmadvacetiletý fotbalista.

Vlašimští vstoupí do jara s novým názvem FC Sellier & Bellot a novým koučem Martinem Haškem. „Budou se rvát o každý balon, jak to ve druhé lize bývá. Čeká je první zápas doma, budou se chtít ukázat. Nedají nám nic zadarmo. Ve vzduchu ale visí hlavně vize tří bodů a my do Vlašimi nechceme jet jen tak na výlet," velí Schaffartzik.

Pak čekají Opavu dva domácí zápasy v řadě. Slezané vyzvou Vyšehrad a následně Karvinou. „Každý tým si říká, ať je vstup do jara dobrý a z prvních tří zápasů získá sedm bodů či podobně. My máme to samé. Pro každé mužstvo je vzpruha, když se první tři čtyři zápasy povedou. V dalších bojích pak jde nervozita dolů," přiznává krajní záložník Slezského FC.

„Ať už to konečně začne, protože hrát pořád přípravné zápasy… Do toho umělka, dril. Těším se na jaro," dodává. Fanoušci budou možná překvapení, že u lajny nyní nepoletuje holohlavý rychlík. „Budou si muset zvyknout. Už mám docela velkou kštici. Po sedmi letech mám novou image. Když mám vlasy, proč je nenechat narůst," směje se Jan Schaffartzik.

Jan Šimek