„Je to málo. Se Zlínem jsme odehráli remízový zápas, ale góly nám tam napadaly a vyhráli jsme. Nyní to dopadlo takhle. Kdybychom hráli u nich, jsme spokojeni, ale doma je to ztráta. Měli jsme některé situaci vyřešit jinak, lépe si je připravit v předfinální fázi," řekl na úvod Jan Svatonský.

Slezané po výhře nad Zlínem dvakrát remizovali. Jak na půdě Znojma, tak nyní v souboji se Sokolovem. Přitom v obou posledních duelech mohli pomýšlet na zisk tří bodů. „Byly to obdobné zápasy. V obou jsme cítili, že můžeme vyhrát, ale bereme jen po bodu, což je škoda. Po třech se to sbírá lépe," uvědomuje si ofenzivně laděný záložník či útočník.

Na druhé straně je pro Opavu dobře, že po černé sérii devíti zápasů, ve kterých bral Slezský FC jen pět bodů, třikrát v řadě neprohrála. „Psychice to určitě přidá, a když tohle potvrdíme v posledním zápase, můžeme podzim hodnotit dobře.

Na každý mančaft přijde horší období. My v něm zrovna hráli i pohár. Když se na to podíváme zpětně, třeba to mělo taky svůj vliv. Trápili jsme se," přiznala letní posila z Karviné.


V Sokolově dříve působili František Metelka, Josef Dvorník a Nemanja Kuzmanović. Nemotivovali spoluhráče vypsáním zajímavé prémie? „Většinou se o tom před zápasem nemluví, protože se nic nechce zakřiknout. Kluci by s něčím přišli až po utkání. Vzhledem k remíze asi dostaneme jen chleba. Sekaná k tomu nebude," pousmál se třicetiletý fotbalista.

Opavští si v sobotu vytvořili šancí dost, vázlo ale jejich proměňování. „Musíme trochu lépe vyřešit situace v předfinální fázi. V koncovce nám chybí štěstí i kvalita, je to jedno s druhým. Kdyby prošly dvě tři střely, které byly zblokované, vyhráli bychom," tvrdil dlouholetý hráč pražské Dukly.

Příští sobotu čeká Slezský FC poslední podzimní zápas – jarní předehrávka s Mostem. „S Mostem je potřeba vyhrát a nechat ho přišpendleného dole. Dokázali jsme si, že v zápasech s mančafty z horní části tabulky dokážeme být lepší, takže věřím, že poslední kolo zvládneme," dodal na závěr Jan Svatonský.

Jan Šimek