„Mohelnice byla velice těžký soupeř a tři body jsme museli ubojovat. Zápas byl docela vyrovnaný a o všem de facto rozhodl jediný gól," poznamenal Jan Vybíral, který mohl ve 4. minutě vstřelit úvodní branku zápasu, kdy po rohovém kopu vypálil bez přípravy z voleje a mohelnický brankář Večeř s vypětím všech sil vyrazil míč mimo.

Opavští to ve druhém poločase zkoušeli z dálky často, až si v 68. minutě vzal míč Kašný a nádhernou ranou z pětadvaceti metrů do šibenice mohelnické branky otevřel skóre. „Chtěli jsme vyhrát a po změně stran jsme to začali zkoušet z dálky. Kašna (Petr Kašný pozn. red.) to naštěstí krásnou střelou z dobrých pětadvaceti metrů trefil a zajistil nám vítězství," chválil opavský kapitán svého parťáka ze středu zálohy.

Rezervě Slezského FC v neděli dopoledne přišlo na pomoc několik hráčů z áčka a jejich hra se na utkání podepsala. „Áčkaři nám určitě pomohli, hlavně svými zkušenostmi. Třeba takový Martin Uvíra je výborný stoper a všechny situace řeší s přehledem. Anebo Dušan Žmolík, to je taky zkušený druholigový borec," vypočítával odchovanec vítkovického fotbalu.

Opava byla po vstřelené brance na koni, ale ani jednu ze svých mnoha gólových šancí do úspěšného konce nedotáhla a nevstřelila pojišťovací branku, což ji mohlo v závěru mrzet. „Konec zápasu jsme opravdu moc nezvládli. Měli jsme to uhrát chytře, ale chtěli jsme pořád jezdit do brejků, což byla chyba. Hosté měli na konci tlak. Kdybychom odehráli závěr zápasu chytřeji, bylo by to bez problémů," přiznal dvacetiletý fotbalista.

Podzimní část divizní soutěže se blíží ke konci a Opavští na tom nejsou zrovna nejlépe. Herní stránka není v jejich podání vůbec špatná, chybí pouze body.

„Přesně tak. Trenér i hráčský kádr je dobrý, i když každý zápas hraje někdo jiný a hráči se často střídají. Jen škoda, že nemáme více bodů. Dali jsme si za cíl nasbírat do konce podzimu dvacet bodů a nyní nám chybí už jen tři. V posledních dvou kolech tak musíme porazit buď béčko Karviné, nebo Brumov. Nejlépe samozřejmě oba, což by bylo super a na jaře bychom byli v klidu," přál si rodák z Nového Jičína Jan Vybíral.

Jan Šimek