Honzo, vzhledem ke karetnímu trestu proti Znojmu nebudete moci nastoupit, jako to skousáváte?

Během přípravy jsem na to vůbec nemyslel, ale tím jak se blíží první zápas, a tím, že i generálku nehraji, tak mě to štve dost. Člověk si zpětně uvědomuje svoji chybu, kterou udělal.

Dá se ovlivnit to, aby další vyloučení nepřišla?

Snažím se. Jsem ale dost temperamentní a zápasy hodně prožívám. Ale budu na to pořád myslet, že musím být na hřišti klidnější.

Vzhledem k povedené podzimní části je Opava v postupové hře. Bavíte se na toto téma v kabině?

Chceme, aby se s námi počítalo vepředu. Olomouc a Baník jsou jasnými favority, chceme jim dýchat na záda a co nejvíce jim to ztížit. Pokud se šance naskytne, využijeme ji.

Během podzimní části s vámi nikdo nepočítal. Nebyl na vás vyvíjen žádný tlak. Jaro bude v tomto směru jiné. Počítáte s tím?

Ani bych neřekl, že jsme na podzim hráli bezstarostný fotbal, bez tlaku. Od začátku sezony jsme hráli na špici. Fanoušci už během přípravy viděli, že to nebude špatné. Hlavně domácí zápasy se hrají vždy pod tlakem. Snažíme se fotbalu si užívat. Nemyslím si, že by boj o postup byl nějakým problémem. Budeme hrát pořád stejně.

Myslíte si, že už úvod jara naznačí, jakým směrem se bude soutěže vyvíjet?

Podle mě se to více oddělí. Protože jak my, tak i ostatní mají těžký los. Kdo slušně zvládne začátek, bude mít podle mě náskok.

Hlavně v dubnu máte náročný program, kde vás krom ligové soutěže čeká i pohár, má Opava dostatečně široký kádr, aby to utáhla?

Fyzicky jsme dobře připraveni, toho bych se nebál. Pohár je třešničkou na dortu. Chceme hrát doma, což byla velká paráda. V kádru máme šestnáct hráčů, kdokoliv může nastoupit v základní sestavě a to je naše výhoda.

Jaké jsou podle vás plusy Opavy v boji o postup?

Největší plus je, že nemusíme postoupit. Nemáme to vytýčeno jako Baník nebo Olomouc, pro které nic jiného neexistuje. Dalším je, že máme všechny kandidáty na postup doma. Věřím, že nám mohou pomoci i naši fanoušci.