Vánoční zápas současných a bývalých fotbalistů se uskutečnil poprvé už před Štědrým dnem a fotbalista, který do Opavy zamířil v minulosti z Třince, na něm nechyběl.

„Počasí bylo super, ale i minulý rok to bylo dobré. Nebyla velká zima. Je dobře, že se můžeme s kluky sejít. Po tom roce, kdy se nevidíme, je to příjemné zpestření," kvituje akci Jaroslav Černý, který už po obchodních centrech lítat pro dárky nebude. „Už mám všechno hotové. Zaplaťpánbůh, shon při vánočním nakupování totiž moc nemusím," přiznal.

Pětatřicetiletý fotbalista ukončil své angažmá v Německu a přestěhoval se do Rakouska. „Trenér, se kterým jsem byl v Německu, šel do Rakouska a vzal si mě s sebou. Odehrál jsem tam rok a uvidíme, co bude. Je to nižší soutěž, jezdím si tam kopnout zápasy bez tréninku," prozradil rodák z Horního Benešova. „Nějakou korunu z toho mám, ale už to není tak horké," doplnil.

Schärding hraje pátou nejvyšší soutěž v Rakousku a občas jeho zápasy sleduje slušná divácká návštěva. „Pár lidí tam přijde, někdy i čtyři stovky. Není to ale nic závratného. Město leží kousek od Pasova, je to na hranicích s Německem. Bydlím v Praze, takže tam jen dojíždím na otočku, když máme zápas," vysvětlil ofenzivně laděný záložník.

Přemýšlí ještě o návratu do profesionálního fotbalu? „To už vůbec ne. Měl jsem hodně operací kolen a s přibývajícími roky je to znát. Přece jen na fotbalistu mám vysoký věk. Do profi fotbalu bych se vrátil jedině časem, kdyby mě chytla trenéřina nebo tak, ale jako hráč už ne," tvrdil Černý.

V úvahu nepřipadá ani návrat do Česka. „Když jsem odcházel do Turecka, bylo to tenkrát docela zamotané. Kdybych se vrátil do Česka, jsem pořád hráčem Slavie a ta mi dělá trochu problémy," popisoval hráč, který první ligu poprvé okusil v opavském dresu.

„Tenkrát nám dlužila peníze. Já ji dal na arbitráž a oni mi to pak museli zaplatit. Proto mi dělají naschvály. Kdybych šel někam v Česku, řeknou si o nějakou částku, co by za mě v životě nikdo nedal. V Česku to mám prostě zavřené," doplnil na závěr Jaroslav Černý.

Jaroslav Černý Narozen: 26. června 1979
Post: záložník
Současný klub: ATSV Schärding
Předchozí angažmá: Třinec, SFC Opava, Sigma Olomouc, Brno, České Budějovice, Slavia Praha, Angaragücü, Senica, České Budějovice, Bad Fussing
Úspěchy: dvojnásobný mistr ligy, dva starty v reprezentaci

Jan Šimek