David Lischka odešel do Jablonce, David Líbař si to namířil do Karviné a záložník Macej se po hostování vrátil do ostravského Baníku. Hlučínský kouč ví, že v klubu, jakým Hlučín je, se s takovou fluktuací hráčů počítá.

„Hlučín své hráče vychovává pro to, aby je v budoucnu dostal do prvoligových klubů. Taková je naše filozofie. Já jsem trenér a mým úkolem je trénovat s tím, co mám k dispozici. Chci, aby hráči pracovali na sto procent, a snažím se udržet dobrou morálku. Věřím, že se záchrana podaří," vysvětloval Jaroslav Kolínek.

Odchod tří opor by však při boji o záchranu mohl hrát svou roli, a proto vedení shání posily. Nic konkrétního ovšem hotového není. „Budeme zkoušet nějaké fotbalisty ze zahraničí. Čekáme také na to, až třeba Baník uzavře svou soupisku, abychom se mohli opět pokusit o nějaká hostování. Hráče vytipované máme, ale jmenovat ještě nikoho nebudu," pokračoval dále.

Lischka, Macej a Líbař se nejen v podzimní části prezentovali výbornými výkony. Není divu, že první dva byli povoláni do reprezentace ve své věkové kategorii. „David Lischka za rok a půl u nás odvedl kus poctivé a tvrdé práce. Vybojoval si stabilní místo v reprezentaci, a pokud bude pokračovat tak jako doposud, může to dotáhnout daleko," líčil Jaroslav Kolínek.

V případě Líbaře byl přesun směr Karviná poměrně překvapivým krokem: „Je to dobrý fotbalista. Měl by mít však svou hlavu, aby nenaslouchal jen manažerům, kteří ho přivedli do Karviné. V budoucí kariéře mu přeju hodně štěstí."

Přípravu na druhou polovinu sezony hlučínská devatenáctka zahájila už minulé pondělí. Momentálně mužstvo už intenzivně trénuje. Úsek mládeže má přitom nově na starosti nový sportovní manažer Roman Holiš. Jeho přítomnost v klubu byla cítit od samého začátku. Například u přípravek sáhl k rozdělení do pěti kategorií a zintenzivnil trénink.

V klubu si ho velmi pochvalují. „Stojí si za tím, co řekne. Jde o člověka, který je náročný sám na sebe. Po ostatních vyžaduje velké pracovní nasazení. Je to na místě, protože jestliže chceme klub posunout dále, musíme pracovat klidně i dvanáct hodin denně. V létě jsme si prošli hodně složitým obdobím. To je nyní definitivně za námi," komentoval bývalý hráč Slezského FC.

Cílem Romana Holiše je provázat práci trenérů jednotlivých věkových kategorií. Tento přístup má jen samá pozitiva. Konkrétně třeba Jaroslav Kolínek bude vypomáhat u přípravek: „Už dříve jsem podobně fungoval jako konzultant, takže to pro mě není nic nového. Systém, který se nám podařilo nastavit, povede k lepší spolupráci mezi jednotlivými věkovými kategoriemi."