Slezané potřebovali úspěch jako sůl. Po vítězství ve Vyškově Valachovičův výběr dvakrát sehrál. Nejdříve prohrál doma s Otrokovicemi a pak i v Hulíně. Proti Sigmě udělal hlučínský trenér změnu v sestavě. Davida Hampla nahradil osmadvacetiletý Jiří Hlaváč.

Gólman, který má za sebou například angažmá ve Frýdku-Místku, si vedl skvěle, vychytal nulu. Naposledy se v brance objevil v poháru proti Plzni, který Slezané prohráli 0:7.

Porazili jste jednoho z favoritů soutěže, jak jste vnímal utkání z branky?

Šlo o bojovné utkání. Oba týmy se musely vyrovnat s těžkým terénem. Olomouc přijela bez posil z áčka, mladí kluci chtěli hrát fotbal a to nám sedí. Hraje se nám lépe, než když proti vám někdo zaleze a brání.

Utkání ale příliš zajímavých momentů nenabídlo, souhlasíte?

První poločas byl bez šancí, bylo to zapříčiněno těžkým terénem. Po přestávce se nám podařilo dát gól, pak jsme ale měli velké štěstí. To, co třeba zahodil stoper Sigmy, bylo až neskutečné. V jednom případě ještě trefili spojnici tyče a břevna. Šlo ale o střelu z úhlu, kterou jsem kontroloval.

Hlučín tuhle výhru potřeboval jako sůl…

Je to tak. Poslední dvě porážky nás mrzely, a to dost. Při velké vyrovnanosti letošního ročníku je každý bod důležitý.

Z tohoto pohledu asi nejvíce bolí domácí porážka s Otrokovicemi, nebo ne?

Nebyly to jen Otrokovice. Remizovali jsme v Petřkovicích, kde jsme 2:0 vedli, porazit jsme měli i Mohelnici. Kdybychom tyto duely zvládli, jsme teď s tříbodovým náskokem první.

Proč má Hlučín problémy s nevyrovnanými výkony?

Nevím. Minulý rok jsme na tom byli stejně. Vyhrávali jsme u silných a ztráceli body s týmy ze spodních pater tabulky. Věřím, že na podzim jsme neřekli poslední slovo a ještě dáme o sobě vědět.

Oproti loňské sezoně jste, co se týká hráčů, oslabili, souhlasíte?

Jedenáct, dvanáct hráčů má velkou sílu. Ze začátku jsme měli problémy na krajích, ale to jsme vyřešili. Středová řada, kde hrají prim Dostál, Foltýn a Hudeczek mají kvalitu. Navíc jsme omladili, sílu máme.

Po dlouhé době jste se objevil v brance, z tohoto pohledu vychytaná nula potěšila…

Je fajn, že se mi to podařilo. Naposledy jsem chytal proti Plzni a to jsem dostal sedmičku. Plzeň byla ale úplně jiný level. Myslel jsem si, že ji potrápíme více, ale nestalo se. Dostat sedm gólů je moc.

Opava ale dokázala Plzeň vyřadit, dokonce jí dala čtyři góly. Co na to říkáte?

Opava je rozjetá, má výbornou fazonu, pomohli jí fanoušci. Zápas jsem neviděl, třeba ji Plzeň podcenila. Čekal jsem, že to Viktorka nebude mít lehké, a myslel jsem si, že postoupí.

Opavě trochu fandím, má výborné podmínky pro fotbal, skvělé fanoušky v zádech, dělá dobrou reklamu našemu regionu. Věřím, že i ve druhé lize největším aspirantům na postup bude komplikovat život.

Hlučín se momentálně může chlubit tím, že má nejvyrovnanější brankářskou dvojici v soutěži. Chytat ale může jen jeden, jak to snášíte?

Snáším to dobře. S Davidem Hamplem jsme kamarádi, vzájemně se podporujeme. Je to o tom, jak si to člověk nastaví v hlavě. Je třeba si uvědomit, že je třeba stále poctivě trénovat, a to i když nechytáte. Člověk to musí vnímat tak, že to dělá pro sebe, a ne pro někoho jiného.

Loni měl Hlučín farmu v Lanžhotě,kde hráli nevytěžovaní hráči, nemrzí vás, že tahle spolupráce padla?

Chybí nám to. Sice to bylo daleko, ale bylo to tam super. Ideální i pro mladé hráče na to, aby si zvykli na dospělý fotbal. Hrála se tam řada vyrovnaných zápasů.

Nepřemýšlel jste o tom, že byste Hlučín v zimě opustil a šel někam, kde budete jedničkou?

V Hlučíně jsem spokojený, v kabině máme super partu. Navíc v MSFL patříme do top 5. Muselo by přijít něco z vyšší soutěže, abych o tom přemýšlel.