„Já jsem tady maximálně spokojen. Odchytal jsem na podzim dvanáct zápasů, což je pro brankáře jenom dobře. Je sice pravdou, že se mi hned první utkání moc nepovedlo, ale poté jsme se už s týmem rozjeli. Podařilo se nám osm zápasů v řadě neprohrát. Víme ale, že několik utkání jsme ztratili v posledních minutách naprosto zbytečně.

Podle mě bychom jinak mohli hrát úplně v klidu třetí flek v tabulce. Na jaře musíme zabrat, snad vše ještě vylepšíme," přeje si Hlaváč, který ve středečním přípravném zápase s Frýdkem-Místkem odchytal za Hlučín první poločas.

Podle vašich slov tedy v Hlučíně zůstáváte i na jaře?

Ano, zůstávám. Jak jsem již řekl, jsem tady spokojen, navíc je tu výborná parta. Spoustu kluků odsud jsem znal už ze svého působení v Ostravě.

Hrajete sice až ve třetí nejvyšší soutěži, pro vás je určitě ale důležitější fakt, že pravidelně chytáte…

To je pro mě momentálně asi nejdůležitější. Přiznám se ale, že jsem měl chvilkové období, kdy se mi zrovna nedařilo, takže trenér dal šanci Pepovi Bartošovi, který si ji stoprocentně zasloužil. Je to mladý a nadaný gólman, který na trénincích příkladně maká.

Vybaví se vám ještě zimní fyzická příprava pod horolezcem Liborem Uhrem, kterou jste absolvovali při vašem angažmá ve Frýdku-Místku?

(smích) Tak na to se zapomenout nedá. Bylo to hrozné, ale to zkrátka k fotbalu patří. Určitě mi to nic nevzalo, ale naopak dalo. Já hlavně vzpomínám na spolupráci s Ondrou (Prepsl, pozn. red.), ale také i na ostatní kluky ve Frýdku. Rád jsem se tu dnes alespoň na chvíli vrátil.

Vzpomenul jste Ondřeje Prepsla. Ve Frýdku jste oba patřili k těm, co neustále vymýšleli nějaké legrácky. Máte to podobně i s Pepou Bartošem v Hlučíně?

Pepa je oproti mně mladší, ale rozumíme si. Nemáme s mladšími hráči problém. Srandičky spíš ale děláme v kabině s Petrem Ondrušíkem a Martinem Hanusem. Ti se převážně u nás starají o zábavu.