Sotva doléčil poraněný kotník a Dolní Benešov ho mohl vyškrtnout ze svého lazaretu, mohl se zkušený středopolař na marodce hlásit znovu. Důvodem byl vykloubený malíček na ruce.

„Obě zranění jsem si přivodil na tréninku. Při jednom z nich jsem se rozhodl kotník trochu šetřit a postavil se do brány, abych si zachytal a nohu ještě tolik nezatěžoval. Bohužel jsem si u jednoho zákroku vykloubil malíček. Dostal jsem sádru a podzimní část pro mě skončila," popisoval právě Jiří Majewski.

I když stihl odehrát pouze šest utkání, s výsledky týmu byl relativně spokojen. Družina trenéra Dušana Christopha je po polovině sezony zatím devátá se ziskem dvaadvaceti bodů: „Myslím si, že je to celkem slušný úspěch. Cíl pro tento ročník je jasný: vyhnout se sestupu. To se daří plnit.

Věřím, že se nám během zimní pauzy povede mužstvo vhodně posílit a na jaře budeme ještě silnější."

Nejraději hraje ve středu hřiště

Po návratu z rakouských nižších soutěží hrál Jiří Majewski půl sezony za Štítinu. Právě odsud si ho do Benešova vytáhl trenér Christoph. Původně nevěděl, kde přesně bude nastupovat.

„Dolní Benešov tehdy hrál krajský přebor. Nejprve jsem nastupoval na levém beku. Později ale přišel Roman Štefek a já se posunul do středu zálohy. Konkrétně na post defenzivního záložníka," pokračoval. Možná úplně nejvíce mu ale sedí pozice špílmachra. Tuto úlohu měl například ve Stěbořicích, kde si zahrál I.B třídu. Stěbořický tým se ale od té doby hodně změnil. V současnosti působí v okresním přeboru.

„Tenkrát jsme měli skutečně silnou a dobrou partu. Byl tam třeba Čavera, který dneska je v Kylešovicích, a mnoho dalších. Kvalitní fotbalisté ovšem postupem času začali odcházet," mínil dále Jiří Majewski, který prošel řadou klubů, ale na Stěbořice vzpomíná nejraději:

„S některými kluky jsem pořád v kontaktu. Byly to nezapomenutelné roky. Škoda sestupu do okresu. Mužstvo má však výborného trenéra Ericha Říčného a je mladé, takže by se 
v budoucnu mělo zlepšovat."

Studium dostalo přednost

Po odchodu ze Stěbořic fotbalový osud zavál Jiřího Majewského do rakouských nižších soutěží. A nejen jeho. Do Gansbachu společně s ním cestoval i další stěbořický hráč Jan Wollner.

„Jezdili jsme tam jenom na zápasy. Soutěž bych přirovnal k naší I.A třídě. Honza si na jednom zápase zlomil holenní i lýtkovou kost a rok nehrál. Celkově jsem v Rakousku odehrál čtyři sezony. Pak jsem zamířil do Štítiny," uvedl. Momentálně má možnost si zahrát divizi.

O tom, že by se třeba dal na dráhu profesionálního fotbalisty, v minulosti uvažoval. „Kdysi jsem nad tím opravdu přemítal. Dokonce jsem obdržel i jednu zajímavou nabídku. Rozhodl jsem se však pro studium. Vystudoval jsem geodezii, které se věnuji v mé současné práci. Fotbal jsem nikdy nepovažoval za svou prioritu," uzavřel Jiří Majewski.

Jiří Majewski Narozen: 9. listopadu 1982
Post: střední záložník
Rodinný stav: svobodný
Působiště: Vávrovice, Stěbořice, Gansbach, Štítina a Dolní Benešov

Petr Dušek