Jeho sen, být na třetí jarní kolo připraven do hry, má docela reálné obrysy. V sobotu nechyběl opavský kapitán ani na přípravném duelu s Prostějovem, který sledoval od střídaček, a odpověděl na pár otázek.

Už jste začal s lehkým tréninkem?

Běhám už týden. Pomaličku se začínám hýbat. I když mě to trošku pobolívá, celkově se cítím dobře. V pátek jsem byl s kluky na soustředění, i nějaké fotbalové věci jako přihrávky.

Dal jste si svůj soukromý cíl být na třetí jarní kolo připraven, zatím to vypadá, že by se to mohlo povést…

Je to moje přání, ale uvidíme. Lékaři mi řeknou, zda mohu do toho jít. Může to vyjít, ale také nemusí. Člověk musí být připraven i na druhou variantu.

Zlomená žebra už máte zhojená?

Měli by být. Pocitově se cítím dobře.

S dýcháním problémy nemáte? Přece jenom jste měl propíchnutou plíci…

Dýchá se mi dobře. Při větší zátěži, když jsem zahlcený, tak to ještě není úplně ono. Trošičku mě pobolívá kotník, ale věřím, že brzy bude všechno v pořádku.

Vaše nehoda vypadala hrozivě, po měsíci je ale všechno a vypadá to na brzký návrat…

Subjektivně podle mého pocitu to vypadá dobře, na to, čím jsem prošel. Ale uvidíme, jak to bude vypadat při kontaktech, to bude pro mě důležité.

Helmu na kolo už jste si pořídil?

(usměje se) Ještě nemám, neboť na kole jsem nejel. Ale určitě si ji pořídím.

Sledujete Opavu v akci, co říkáte na její výkon?

Nemyslím si, že by kluci hráli špatně. Prostějov je dobrý soupeř, který se dokázal na nás nahecovat. V prvním poločase jsme měli i trochu štěstíčka. Výsledky v přípravě nejsou důležité, věřím, že do Ústí pojedeme dobře připraveni.

Kdy se k opavskému týmu připojíte?

Dojíždím pravidelně do Ostravy do fakultky na rehabilitaci, kde si plním povinnosti a pak jezdím do Opavy na trénink nebo na běhání. Dojížděl jsem za klukama i na soustředění do Háje.