„Abych pravdu řekl, minuty vůbec nepočítám, jsem rád, že se daří celému týmu,“ poznamenal dvaadvacetiletý strážce opavské svatyně. „Celé mužstvo dobře brání, kluci mi hodně pomáhají,“ přiznává skromně Josef Květon.

Ve Znojmě moc práce neměl. „Bylo to dáno také tím, že domácí hráli o deseti. Moc se dopředu netlačili,“ vracel se Květon k nedělnímu duelu. Nejlepší střelec druhé ligy Vašíček tentokrát své pověsti nedostal. „Trenér před zápasem říkal, že když má Vašíček svůj den, je nebezpečný, naštěstí teď ho asi neměl,“ pousmál se rodák z Bruntálu.

Před zápasem by Slezané bod brali, po utkání z nich čišelo zklamání. „Měli jsme vyhrát. Celý druhý poločas jsme hráli proti desíti, bohužel ve hře dopředu jsme toho moc nevymysleli,“ rozhodila rukama současná opavská jednička. V prvním poločase přišel jeden z klíčových momentů utkání, když sudí Býma vyloučil domácího Hnaníčka.

„Neviděl jsem, co se přesně stalo, Vláďa Coufal se držel za břicho, a následně rozhodčí vytáhl červenou kartu,“ komentoval inkriminovaný okamžik brankář Slezského FC. „Vyloučení nám ale spíše uškodilo, Znojmo se zatáhlo a útočilo do plných,“ přidal svůj postřeh Josef Květon.

Opavského brankáře pro velký fotbal objevil Vilém Axmann, ten už ale ve Slezském FC nepůsobí. „S trenérem jsme v kontaktu. Naposledy mi poslal SMS s gratulací. Musím říci, že speciálně od něj mě hodně potěšila,“ řekl nejlepší brankář druholigového jara.

Zatím odchytal čtyři a půl zápasu, nejtěžší byl podle jeho slov ten první ve Vlašimi. „Šel jsem do branky v nějaké 39. minutě, navíc jsme prohrávali, to mi bylo asi nejhůře,“ svěřil se Květon. Jeho vychytané nuly určitě nezůstanou bez odezvy u pokladníka Lumíra Sedláčka. „Už Milan Halaška měl nějaké narážky, uvidíme, s čím přijde Lumír Sedláček, snad nic platit nebudu,“ uzavřel krátké povídání Josef Květon.