„Je to super. Nejdůležitější bylo, že jsme konečně vyhráli a zvládli těžký zápas," řekl na úvod Josef Květon. „Myslím si, že až na pár výjimek jsme zápas zvládli. Dali jsme gól, pak jsme měli ještě spoustu šancí na vstřelení druhé nebo třetí branky, ale ty jsme neproměnili. Hlavně jsem vděčný za to, že jsme to zvládli a vyhráli jsme," dodal vzápětí.

Opavští měli prakticky celý zápas pod kontrolou. Ústí si toho směrem dopředu mnoho nevytvořilo, a kdyby Slezský FC zvítězil daleko vyšším rozdílem, nikdo by se nemohl divit. „Je škoda, že jsme zápas neuklidnili mnohem dřív. Příležitosti jsme na to měli. Klukům díky za to, že jsme to udrželi," chválil opavský gólman své spoluhráče.

Opavu poslal do vedení v závěru prvního poločasu Jurečka a hned na startu druhé půle přidal druhý zásah Kuzmanovič. Pak ale hosté snížili, když se zblízka trefil Zeman. „Věděli jsme, že mají dobré standardky a trochu jsme zapomněli na jejich nejlepšího hráče, co se týče hlaviček – Smolu. Vrátil míč před bránu a Zeman střílel do prázdné. Zaspali jsme tam," přiznal Květon.

Ten si naposledy v základu zachytal na konci listopadu loňského roku v utkání proti Českým Budějovicím. „Minulý týden jsem si byl zachytat za béčko, ale tady tohle je úplně něco jiného. Chytal jsem po dlouhé době a jsem rád, že jsme to zvládli," opakoval.

Nebyl před zápasem nervózní? „Člověk by měl být lehce nervózní vždycky. Chce vyhrát a vše se nakumuluje. Je to zdravá nervozita. Na hřišti to pak ale úplně opadne," doplnil.

Po utkání si na něj vzpomněli fanoušci a skandováním mu popřáli všechno nejlepší k narozeninám. Přesně v sobotu totiž Květon oslavil 27. narozeniny. „Je bomba, že na mě fanoušci nezapomněli. Byl to skvělý pocit, jsem z toho hotový. Moc jim děkuji," řekl bruntálský rodák.

Nezapomněli opavští fotbalisté po dlouhé sérii remíz slova tradiční vítězné písničky? „Párkrát jsme zaškobrtli, ale na ni se nezapomíná. Konečně nám to vyšlo," smál se gólman Slezského FC, který bude mít velkou šanci vybudovat si pozici jedničky. Klub totiž ukončil spolupráci s Petrem Vaškem.

Jan Šimek