„Bod má pro nás velkou cenu, a to i vzhledem k průběhu zápasu," podotkl Josef Květon.

Během zápasu si na nudu stěžovat rozhodně nemohl. První výborný zákrok ze svého pestrého repertoáru musel vytáhnout už po šesti minutách hry, kdy se na něj řítil Holek. „Rozhodně jsem se nenudil, ale gólman je od toho, aby chytal. Neprohráli jsme, já mám třetí nulu v sezoně," pousmál se mladý brankář.

Jeden z klíčových okamžiků přišel v 73. minutě, kdy Džubanova rána trefila ruku Vaška Zapletala a sudí Orel ukázal na značku pokutového kopu. „Penalta to nejspíše byla," uznal Josef Květon. „Domácím spadla do klína celkem lehce, protože střela směřovala do středu brány a balon bych v klidu měl, jenomže k naší smůle trefil ruku Vaška Zapletala," vracel se třiadvacetiletý brankář k inkriminovanému okamžiku.

Šlo už o čtvrtý pokutový kop podzimu, který byl proti Slezskému FC nařízen, nutno ale říci, že třetí, který soupeř neproměnil. Strnad, Vrtělka a teď i Volek trefili pouze tyč. „Vzpomněl jsem si na předešlé dva zápasy a v duchu si přál, ať se historie opakuje," svěřil se Josef Květon. Že by exekutory penalt nějak zaříkával, to ne. „Já osobně mám penalty rád. V tréninku je pravidelně klukům chytám, v zápasech je zatím lapají mé tyče," smála se opavská jednička.

I přes remízu v Ústí je Opava stále poslední. „Každý, kdo je Opavákem a má ke klubu vztah, musí být z našeho postavení špatný," řekl Josef Květon a pokračoval: „Na jaře to zlomíme, trenér Vavruška nastavil jasná pravidla, ukázal nám cestu, po které máme jít, důležité je, že celý tým to vnímá stejně. Věříme mu a jdeme za ním. Trenérská změna byla klíčová. Nový trenér s námi komunikuje, víme, co máme hrát. Jak říkám, na jaře to bude vidět i na hřišti."

V sobotu čeká Slezský FC poslední zápas podzimu, a to proti Žižkovu, se kterým naposledy prohrál 5:0. „Máme jim co vracet, mě zápas u nich stál místo v sestavě. Věřím, že je vyneseme v zubech," dodal Květon.