Dvaadvacetiletý fotbalista, který prošel i pražskou Slavií k žádným kanonýrům nepatří. „Šlo o ojedinělý pokus," smál se po zápase. Šlo o jeho třetí trefu v barvách mateřského klubu mezi dospělými. Nutno podotknout, že veledůležitou. Hlučín se i díky ní přiblížil na dva body k prvnímu místu.

Jak byste charakterizoval vítězný gól Hlučína? Šlo o chtěnou střelu?

Chtěl jsem vystřelit. Naštěstí protihráč míč přede mnou tečoval stehnem a ten zapadl za gólmanova záda, jinak si myslím, že by to chytil.

Ale jinak patříte ke svátečním střelcům v Hlučíně…

(usměje se) Je to tak, snažím se o střelbu, ale nikdy mi to nevychází. Dnes jsem to zkusil a míč skončil v brance. Hlavně jsem ale rád, že máme tři body, šlo o těžký zápas.

Tenhle gól asi nezůstane bez povšimnutí u pokladníka v kabině, nebo ano?

Určitě do kasy něco půjde. Zaplatím rád.

Před vaším gólovým zápisem to vypadalo, že utkání spěje k remíze…

Je to tak, byl to zápas nahoru dolů. Ke konci jsme se snažili, abychom hlavně neinkasovali. Myslím si, že bychom brali i bod, nakonec se k nám přiklonilo i štěstí a urvali jsme tři.

Nastoupili jste proti nejofenzivnějšímu týmu v soutěži. Bavili jste se před zápasem hodně o tom, na co nebo na koho si dát pozor?

Věděli jsme, že dali nejvíce branek. Trenér nás upozorňoval na jejich silné stránky. Věděli jsme, že jsou silní po krajích. Myslím si, že se nám podařilo jejich silné zbraně eliminovat. Jejich nejlepší střelec Pavel Simr se netrefil, takže můžeme být spokojeni.

Nicméně Simr se do zakončení dostal a trefit branku, měli byste problémy…

Je velice silný v osobních soubojích, je strašně těžké ho bránit. Naštěstí se neprosadil.

Naopak dalšího ligistu Pavla Mezlíka jste do ničeho nepustili…

Byl neviditelný, ale když měl balon, dokázal být nepříjemný.

Jak moc velké komplikace přineslo zranění Robina Štefka?

Byl to zásah do sestavy, protože v poslední době jsme tak hráli stabilně. Ale zvládli jsme to dobře. Nastoupil Pavel Galvas, Petr Žižka se posunul dozadu.

Hodně vám pomohlo po porážkách ve Zlíně a Uničově vysoké vítězství nad Kroměříží?

Před Kroměříží jsme měli trošku deku na sobě. Tím, že jsme tento zápas zvládli, se nám začalo lépe dýchat a dnes jsme to potvrdili. Loni nás také nakopla po slabším začátku Kroměříž.

Myslíte si, že na předešlých nepovedených zápasech se projevil pohár s Frýdkem? Zápas, který rozhodoval v prodloužení a stál vás dost sil…

Ano, je to tak. Hlavně v utkání ve Zlíně to bylo hodně cítit, kdy nám to ve druhém poločase neběhalo. Osobně jsem cítil, že mám toho, jak se říká, plné brejle.

V dalším kole poháru vás tady na domácím stadionu čeká mistrovská Plzeň, už máte tento zápas v hlavě, byť se hraje až za dva týdny? Plzeň byla vysněná?

Chtěli jsme někoho lepšího, někoho, kdo hraje na čele ligy, nakonec nám los přisoudil Plzeň, potkalo nás to nejlepší, co mohlo. Chtěli jsme se dokonce sázet, koho dostaneme, nakonec z toho sešlo. Na utkání se těšíme, před ním ale musíme zvládnout ještě duely v MSFL.

Evidujete i zájem okolí o pohár? Přece jenom diváků do Hlučína příliš na fotbal nechodí…

Zájem je velký. Hodně lidí se mě ptalo už i na lístky. Přijede atraktivní soupeř, přáli bychom si, ať je plno.

V sobotu jedete do Třebíče, které se povedl vstup do sezony, jak vidíte tento zápas? Navíc pro Hlučín se nejedná o zrovna oblíbenou destinaci…

Nám se tam hraje strašně těžce, už proto, že musíme absolvovat dlouhou cestu. Věřím, že tentokrát se s tím vyrovnáme lépe a vyhrajeme.

Letošní sezona je pro vás nová v tom že nastala éra bez Martina Hanuse…

Zatím si zvykáme, byl to kanonýr, který dával góly snad úplně ze všeho. Věřím, že se najde někdo, kdo ho zastoupí.