Kryštof Lasák: Trenér Skácel nás vyhecoval

Opava - Devatenáctka Slezského FC na závěr podzimní části vydřela bod v souboji s olomouckou Sigmou. Přitom musela dotahovat dvoubrankové manko. Důležitou postavou utkání byl opavský gólman Kryštof Lasák. Chytil tři jisté góly, a výrazně tak podržel starší dorost Opavy.

10.12.2014

Kryštof LasákFoto: DENÍK / František Géla

„Výborný bod, jsme spokojeni. Proti Sigmě je to super, vždyť nás ve druhém poločase celou dobu tlačila," řekl na úvod Kryštof Lasák, který inkasoval už po čtyřech minutách, když jej přehodil syn ex-opavského trenéra Radek Látal.

„Stál jsem moc vpředu a soupeř mě i na dlouhou nohu přeloboval," popisoval inkriminovaný moment opavský gólman.

Slezané mohli srovnat z penalty. Tu však záložník Rolný neproměnil a krátce nato přišla pro Opavu pohroma v podobě druhého inkasovaného gólu. Naštěstí pro domácí o minutu později udělal chybu olomoucký brankář, kterému míč vypadl z rukavic, a Adam Helebrand snížil na rozdíl jediné branky.

„Když jsme dali kontaktní gól, trenér nás v šatně vyhecoval. Po vyrovnání jsem věřil, že můžeme i vyhrát. Třeba z té poslední standardky," tvrdil osmnáctiletý fotbalista.

Hanáci nehráli ve druhém poločase žádného zanďoura. Měli více ze hry, dařilo se jim dobře kombinovat a přicházely také šance. Jako v případě hlavičkujícího Yunise, jehož pokus parádně zneškodnil Lasák.

„Měl jsem štěstí, že jej míč přeskočil a nedostal se k dorážce. Nejtěžší zákrok jsem měl ale asi v prvním poločase, kdy jsem musel vyběhnout z branky," vracel se k situaci, při které opět vychytal šikovného olomouckého útočníka Yunise.

Zdálo se, že si Olomouc odveze tři body, ale pět minut před koncem se Opavě vydařil rychlý brejk, který zakončil přesnou střelou k levé tyči Janetzký a vyrovnal na 2:2. „Hosté nás přehrávali. My jsme měli ve druhé půli jednu šanci a z té jsme dali gól," pousmál se Kryštof Lasák.

Starší dorostence Slezského FC nyní čeká až do 18. prosince pauza. Následovat budou dva tréninky v hale a před Vánoci zamíří devatenáctka na turnaj do Polska.

Autor: Redakce

10.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.